miroslavvv

Mám nárok na odstupné kdzž jsem ukončil prac.poměr dohodou kvůli zdravotnim problémum?

ukončil jsem prac.poměr dohodou kvůli zdravotnim problémum.mám to uvedeno ve výpovědi.mám nárok na odstupné i když nemám výstupní prohlídku?

Odpovědi
Funna

pokud to není pracovní úraz, nebo nemoc s povolání, tak nemáš…pokud to je nemoc z povolání, musel bys to mít potvrzené lékařským posudkem…pak by byl nárok 12 výplat…

http://www.ak­tualne.cz/wiki/fi­nance/narok-na-odstupne-2013-pri-vypovedi/r~i:wi­ki:3550/

ivzez

Z formulace dotazu odhaduji, že podnět
k rozvázání pracovního poměru dohodou
vzešel od Vás, nikoliv od zaměstnavatele.

V písemné dohodě jste uvedl „ze zdravotních důvodů“,
ale asi nejde o dlouhodobou ztrátu zdravotní způsobilosti
k výkonu sjednané práce pro pracovní úraz nebo
pro nemoc z povolání (předpokládám, že byste to uvedl).

V takovém případě nárok na odstupné nevzniká.