pubertacka

mám nárok na nemocenskou,když podám ve zkušební době výpověd?kdo platí po dobu marození zdravotní a sociální pojištění??

Nejlepší odpověď
arygnoc

máte nárok, pokud inemocníte ještě jako zaměstnanec nebo v ochranné lhůtě 7 dní po výpovědi.
v tom případě firma, jinak OSSZ, pokud si platíte zdr. pojištění.

Další odpovědi
standa

Z otázky není zřejmé, kdy jste onemocněla resp. kdy hodláte onemocnět.

Pokud jste ukončila prac.poměr ve zkušební době a poté (nejdéle však do 7 dní) jste onemocněla, tak budete mít nárok na nemocenské dávky, ale až od 22.kalendářního dne nemoci.

Pokud jste onemocněla během trvání prac.poměru a během nemoci hodláte ukončit tento prac.poměr ve zkušební době, tak to nedělejte a počkejte s tím ukončením až po skončení nemoci.

Pokud by snad ukončení prac.poměru ve zkušební době inicioval zaměstnavatel, tak vám toto ´ukončení´ nemůže dát během prvních 21 dní nemoci, potom ano, ale to už je jedno, protože nemocenské dávky vám stejně bude platit stát, i když prac.poměr bude ukončen.

Zdravotní pojištění za vás během nemoci platí stát, a to jak v případě, že vám trvá prac.poměr nebo prac.poměr byl ukončen.