Jarek93

Mám nárok na nějaké životní minumum od státu?

Dobrý večer,ptám se jestli mám nárok na nějaké životní minumim od státu když mi bylo letos v červenci 18let,stále studuji a bydlím s rodiči.

Nejlepší odpověď
anonym

Rodice jsou povinni platit vyzivne , pokud studujete. Jen pokud oni jsou na tom velice spatne , financne , pak na soc. zabezpeceni zjistuji prijmy a davaji ev. prispevky na bydleni , dopravu … ( okresni sprava socialniho zabezpeceni ) . -iv-

Další odpovědi
anonym

Jediná výjimka je pokud bys měl trvalé bydliště mimo rodiče, pak zletilý student (18) do 26 let dostává přímo sám horní limit přídavků 700 Kč. Když bydlíš s rodiči, dostávají jej sice oni, ale podle příjmu, takže to může dělat taky jen 200 Kč, ale zůstává sleva na daních na vyživované dítě.
Doplňuji:
Spíše mne zaráží samotný fakt a motivace tvého dotazu. Máš nějaké problémy, které tě k tomu vedou? Přece v normálně fungující rodině by taková otázka vůbec neměla padnout.
Nechce se ti podřizovat, chceš se trhnout, láká tě přítelkyně, abys zkusil bydlet s ní?
Nebylo by od věci to trochu upřesnit
Rozhodně takovýhle stav není sám sebou.

Ella

pokud studujete, tak do 26 let vás mají povinnost živit rodiče