Avatar uživatele
Registrovaný

MÁM NÁROK NA NÁLEZNÉ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Našli jsme bankomat a nahlásili to na policii. Zapsali si nás jako svědky. Máme nárok na nějaké nálezné, nebo se to dá brát podle zákona a mám práco na 10%?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

=) já když hledám bankomat, tak mrknu na mapy.cz a najdu ho vždycky hned... to by takhle mohl chtít nálezné každý...

Mno ale teď vážně...

NÁLEZNÉ
Právní úprava a její změny

Nálezné je odměna nálezci, pokud splní svoji povinnost a nalezenou věc buď vrátí vlastníkovi (je-li vlastník znám), nebo ji odevzdá příslušnému státnímu orgánu. Nálezné činí 10 % ceny nálezu.
§ 135 odst. 2 obč. zák.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

pokud jste to vy nahlásili pak ano, 10%


Avatar uživatele
Pokročilý

ano nálezné je 10% z celkové hodnoty

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.