MÁM NÁROK NA NÁLEZNÉ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Našli jsme bankomat a nahlásili to na policii. Zapsali si nás jako svědky. Máme nárok na nějaké nálezné, nebo se to dá brát podle zákona a mám práco na 10%?

Nejlepší odpověď
Dandi

=) já když hledám bankomat, tak mrknu na mapy.cz a najdu ho vždycky hned… to by takhle mohl chtít nálezné každý…

Mno ale teď vážně…

NÁLEZNÉ
Právní úprava a její změny

Nálezné je odměna nálezci, pokud splní svoji povinnost a nalezenou věc buď vrátí vlastníkovi (je-li vlastník znám), nebo ji odevzdá příslušnému státnímu orgánu. Nálezné činí 10 % ceny nálezu.
§ 135 odst. 2 obč. zák.

Další odpovědi
Attack-design

pokud jste to vy nahlásili pak ano, 10%

alenka901

ano nálezné je 10% z celkové hodnoty