BOBO11

Mam narok na invalidni duchod „vyhrez plotynky“

Jsem delnice,pracovala jsem u cd jako uklizecka.Doktor mi tuto praci nedoporucuje,nesmim nic zvedat,ohybat se.Mam to pry primo u michy a staci pry spatny pohyb a muzu ochrnout.Operovat to taky nechtej.Tak co ma clovek delat z ty nemocensky se se moc zit neda.

Nejlepší odpověď
quentos

to záleží na posouzení zdravotní komise. Osobně a podle níže uvedených odkazů bych řek, že ano, ale pokud v komisi budou sedět psi, tak jeden nikdy neví.

… no, tak odkaz nefunguje, ale zkrátka stačí zadat do googlu „vyhřezlá plotýnka invalidní důchod“ /tedy tentokrát bez uvozovek, užil jsem je jen pro oddělení od ostatního textu/.

Další odpovědi
Drap

Záleží, jak už bylo uvedeno na posouzení komise,. Nechci vás zklamat, ale dnešní kritéria jsou poměrně dost přísná a znám několik lidí, kteří důchod pobírali, jeden dokonce asi 14 let a o důchod podle dnešních měřítek přišel. V každém případě to stojí za zkoušku a přeji vám mnoho úspěchů.

ReHu

Přestaň psát Caps Lock.
A zkus se podívat po nějakém fin.příjmu bez fyzické námahy. nemusí jít vždy o zaměstnání.

venkovan

Operovat nechtějí a nebo nechcete?
Nejsem si jist, zda by lékaři operaci v případě, že při špatném pohybu můžete ochrnout zcela odmítli. a nebo to tak závažné není.
Pokud ano, raději bych zkusil jiné odborné pracoviště a pokud není nějaký jiný závažný problém, tak raději operaci.
Ten blbej pohyb po kterém člověk ochrne lze udělat i doma při pobírání invalidního důchodu.

aramah

Jestli dobře rozumím tak po operaci nejste.Lékař operovat nechce,Vy chcete důchod, neb z nemocenské se žít nedá.
výhřez ploténky.