Maruš =P

Mám nárok na důchod?

Dobrý den byla bych ráda kdyby jste se podělili o své skušenosti s indvalidním důchodem.Mohu ho dostat s mojí diagnozou která zní:vysoký krevní tlak 210 na 120(LÉKAŘ MI NAPSAL DO PAPÍRŮ ŽE NEJSEM SCHOPNA VYKONÁVAT PRÁCI),křečové žíly,byla jsem hospitalizována na psychiatrii(2 mě­síce),špatně vidím na blízko,vysoký cholesterol,krční páteř,operace slepého střeva.Co myslíte mohu ho dostat když jsem tam byla před dvěma lety nic mi nedali ale neměla jsem takový vysoký krevní tlak,ještě jsem dobře viděla,a nebyla jsem hospitalizována na psychiatrii.Předem děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nárok na důchod máte, ale jenom když to schválí posudková komise.

Další odpovědi
dědapetr

Obrátit se na vašeho lékaře a požádat aby poslal žádost o invalidní důchod.Komise potom rozhodne na základě vašich zdravotních správ. mě to také podával můj lékař.

olda12

nevim,nevim,když přijedete na vozíčku se slepeckým psem a řeknete že nechodíte,nevi­díte,neslyšíte a ten pes vás musí tahat,protože máte jen jednu ruku a jezdila byste dokolečka,navíc že s tou jednou rukou nemůžete pracovat protože je chromá,tak věřím že něco přiklepnou

hanulka11

dneska to není jen tak s důchpdem spíš ho lidem berou než dávají

žolik

já bych řekla že hospitalizace na psichiatrié,je dost závažny důvod,všechno to o čem jste psala je důvod si zažádat o invalidní důchod.

Zdroj: žolík