Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na dovolenou?Od 2.5.2011 jsem pracovala do 8.7.2011 ,potom jsem měla prac.úraz do konce 2011 budu jeste na p.n

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Pracovní neschopnost v důsledku pracovního úrazu v případě dovolené, se posuzuje jako by jste chodila do práce. Za toto období vám nemůže být dovolená krácena. Takže vám náleží dovolená za období od května do konce r. 2011.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Máte nárok na poměrnou část dovolené, t.j. 1/6 dovolené


Avatar uživatele
Zlatý

Ano máte, a to na docela slušnou část ve výši 8,5 dní.

A vypočetl jsem to takto:

11,5 = nárok na dovolenou (7/12 z 20ti denní dovolené, květen se nepočítá, protože není odpracován celý měsíc)

-1,5 = 1/12 krácení za 100 prac.dní nemoci
(což podle mých propočtů končí 30.11.)

-1,5 = 1/12 krácení za dalších 21 prac.dní nemoci
(což je přesně celý prosinec)

viz § 223/1 zákoníku práce

-------------

Slimaczek má pravdu, já jsem přehlédl, že se jedná o prac.úraz --> takže nárok na dovolenou zůstává nezkrácen ve výši 11,5 dne.

p.s. pouze bych upřesnil, že za ten květen nárok opravdu není :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast9h4.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.