Packak

Mám nárok na byt jako maminka na MD?

Přítel mě vystěhoval z bytu a nevím zda je možné na uřadech požadovat náhradní bydlení když jsme sama a mám 3týho syna.

Nejlepší odpověď
www

Nárok je podle tebe co?
Žádost o byt si určitě podej na ŮMČ. Kdy byt dostaneš ti alespoň přiblíží oni. Rozhodně to nebude ihned, to by musela být obrovská klika.
Lepší bude asi shánět alespoň nějaký azyl, tady by to mohlo být rychlejší. Začni taky na ÚMČ, poradí ti co a jak.

Další odpovědi
anonym

ad hanulka, na podobné případy existují azylové domy.
viz odkazy ve zdroji:
Opět se ovšem základní sociální nároky odvíjejí od místa trvalého pobytu.
Tvůj OÚ ti snad vyplácí MD?
(P.S. Náhradní byty jsou už saturovány od jistých neoficiálních výhod pleti.)
A kdepak máš ten svůj byt, co ses na něj ptala ještě před 3 měsíci?
 – viz odkaz níže:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-ex-pritele

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=azylov%C3%BD%20­d%C5%AFm

anonym

Zajděte si na odbor správy majetku (bytového hospodářství) na městský úřad (nebo na obecní úřad). Vyžádejte si informaci o situaci s obecními (městskými) byty a podejte si žádost. Do jejího vyřízení budete muset vzít zavděk nějakým podnájmem u kamarádek, známých a podobně, nebo s pobytem v azylovém domě.
Otázkou také je, kde máte trvalé bydliště. Řešit Vaši situaci je kompetentní ten úřad, který je tomu místně příslušný.

hanulka11

A kdo by vám ten byt asi dal?????Bydlení si musíte sehnat sama.

bolak

Já se ti zkusím zeptat (kdyby náhodou).

Ještě doplňující otázky:

  1. Ve kterým městě bydlíš?
  2. Byla bys ochotná se kvůli bytu přestěhovat?
  3. Jakej byt si tak představuješ?
  4. Kolik seš ochotná/schopná platit měsíčně?

anonym

Otázka zněla, zda je nárok na náhradní byt.
Už tam chybí jen dodatek:

  1. Nevadí spolubydlení u odpovídajícího?

(A mezi řádky – 5)a – za jidášský groš a s patřičným ziskem, jsem ochoten třeba i suplovat roli státní samosprávy. Na etnobyznysu se přece přiživují i jiní. Co na tom, že MD, výživné a ostatní sociální dávky jsou určeny na jiné účely.)
http://archiv­.natia.cz/archiv1/038­.htm

bolak

Dr.Hnůj: Prosím?