maikl

Mám nárok na amortizaci a v jaké výši.

Pracoji u firmy kde využívám k práci vlasní osobní automobil,a zaměstnavatel mi tvrdí že nárok na amortizaci nemám,popřípadě že mi vyplatí pouze 1000,–kč za měsíc.Někde jsem četla,že mám nárok na 7,–kč až 12,–kč za kilometr.Můžete mi někdo poradit kde najít informace,nebo jak to s tou amortizací vlastně je.Děkuji předem.Už nevím kam se obrátit tady se našel vždy někdo kdo mi poradil dobře.

Nejlepší odpověď
tom004

Tady by mohla být odpověď.

http://pravni­radce.ihned.cz/c1-22464580-pouzivani-soukromeho-motoroveho-vozidla

Další odpovědi
venkovan

Mělo by se účtovat cestovné podle zákona. Jak je to dnes přesně nevím, alevždy je složeno ze dvou položek. Amortizace je fixní – třeba 3,60 Kčú Kč + spotřeba paliva podle technického průkazu používaného vozidla + příplatek za přívěs pokud je používán. Spotřeba se vykazuje buď podle účtenek (dańových dokladů) a nebo podle fixní ceny kterou vyhlásí ministerstvo financí.
Nicméně je to otázkou co zaměstnavatel.