Avatar uživatele
pizlicka

mam na zahrade dva ořechy......

nejsem lina je sesbirat,vylou­pat.nevite,jak a komu prodat??
Doplňuji:
dekuji vsem za uzitecne rady:-)venkovane,nezávid.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jose1f před 4355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já mám také dva stromy vlašáků,ale sbírám je na podzim a rozdávám je po rodině a známých před vypuknutím pečení na vánoce.Tedy-vyměňuji je za jiné naturálie.Pokud máš loňské ořechy,hodně záleží na uskladnění,rádo to žlukne. a to bych potom opravdu nabízela jen loupané aby byla možná kontrola..:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Zkusit rozhodit sítě a poptat se po známých,kdo by koupil ořechy.Loupané se prodávají dráž než neloupané.U nás např.vychází 3× týdně inzertní noviny a tam se dá nabídnout ke koupi či k prodeji téměř všechno.I ty ořechy.
Doplňuji:
Vzpoměla jsem si,že nejen místní mohou inzerovat,lze si zadat inzerát i poštou nebo po netu.
http://www.profit-inzerce.cz/

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Dva ořechy bych prodejem neřešil. Normálně bu´d bych je sám snědl a nebo je dal dětem na ulici.
Pokud ti nevadí, že ty ořešáky na zahradě dají ročně jen dva ořechy, tak bych ty stromy tam ještě nějaký čas nechal (pokud nejsou dost nahnilé – tedy kmen a větve jsou nestavilní). Jinak co nejdříve porazit (asi bude potřeba povolení) a vysadit nové ořešáky. V prodeji jsou již roubované, do několika let po výsadbě už dost plodí. Ma Moravu bych dal klidně některou odrůdu pro teplejší oblasti, plodící.

Stejně prodávat dva ořechy. To mi hlava nebere.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Po známých, případě inzerce, nebo oslovit někoho kdo vyrábí domácí cukroví, peče na svatby a podobně.Popřípadě specializovaná prodejna pro vegetariány. O ořechy bývá největší zájem vždy před vánocemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jose1f

Jako včelaři prodávají med, Ty můžeš prodávat ořechy. Budeš muset přitom dodržet určité podmínky, protože je to potravina. Podívej se do Googlu, jak to včelaři dělají. Co se týče otázky jak prodat, nabídl bych celou úrodu obchodním řetězcům (Kaufland, Billa atd.), místnímu obchodu, zadal bych inzerát na internet (zadarmo) a vyvěsil bych informační tabulku na vrata svého domu.
Odhadni, jaká asi bude úroda a stanov svoji „výrobní“ cenu, která by ti prodejem celé úrody nahradila všechny náklady. Při jednání s obchodníky se snaž zjistit jejich „výkupní“ cenu, tj. za kolik by to od tebe všechno koupili. Rozdíl mezi jejich prodejní a tvou výrobní cenou představuje tvoji maximálně dosažitelnou marži. Zvaž, nakolik můžeš jít se svojí marží dolů, aby se ti ještě vyplatilo se prodejem ořechů zabývat.
Když zjistíš, že ořechy jdou na odbyt, začni se zajímat o farmářské trhy. Tam ale asi již budeš muset platit za místo na tržišti.

Doplňuji:
http://ostatni­.bazos.cz/?hle­dat=Vlasske+o­rechy&hlokali­ta=&iddel=1

Zdroj: http://dum.ba­zos.cz/inzerat/16015311­/Prodam-vlasske-orechy.php

Upravil/a: Jose1f

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

já měl také dva ořechy(stromy) ale už je po nich,je z toho spousta listí,takže se za garáží suší na další topnou sezonu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

čo to je za rozprávka, však boli 3!

Že by Rath?

hm, hm …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Máte na zahradě dva ořechy? :))) Venkovan správně upozornil na to,že píšete jako tatar. Když už tedy, tak dva ořešáky. Ořechy prodejte normálně přes bezplatnou inzerci na internetu. Ze dvou stromů toho zase tak moc není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pujcky uver

potrebujete financní pomoc? kontaktujte nás dnes s nápovedou na helpboard5526@gmail.com whatsapp: +18329000689

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada