Respekt

Mám na to začít s parkourem ?

Ve škole mi tělesná výchova moc nejde ( asi bych jsem se měl stydět ale ani kotrmelec pořádně moc neumím ) ,a nikdy jsem do žádného kroužku nechodil. A přesto bych jsem se chtěl optat jestli na to mám. Jestli někdo z vás ,kdo si tuto otázku čte, na tom nebyl podobně, a pak se vzchopil a dokázal to.

Odpovědi
anonym

Neumíš ani kotoul a chceš dělat ´parkour´???
Drsné…
😉
Kotoul je základ. A až budeš umět parakotoul, začni o parkouru přemýšlet.
Co takhle kotoul přes plot?
😉

magorvkleci

no, z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že pokud nemáš fyzičku (tím nemyslím postavu jako kulturista, ale šlachy a klouby cvičením zvyklé na zátěž a svaly schopné rychlé silové reakce), je to o zmrzačení

já na tom nebyl špatně (rozhodně umím kotrmelec), ale i když se mi do té doby v životě nic nestalo – ani při pádech na lyžích, na snb, na inlajnech ani na kole – tak jsem si nejdřív vyhodil rameno a po pár měsících, co to přestalo bolet, jsem si rozdrtil patu (a nebyl nic moc skok a bylo to v lese na pískovcích, žádný schody nebo beton) a to byl konec (tři měsíce v sádře a dodnes po dvou letech jsem to pořádně nerozchodil)

takže tělesnou přípravu nepodceňuj, bez toho a bez základní obratnosti se prostě odděláš, třeba do konce života
Doplňuji:
ale záleží i na figuře – možná menší štíhlí kluci tak 165 / 65 mají lepší předpoklady – jak máš 190 / 90, tak tu hmotu a setrvačnost neošidíš