briketka10

Mám mazat zástupce u nahraných souborů z PC ?? Děkuji Vám za odpověď.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nekompromisne mazať.

;-Q

Další odpovědi
Lamalam

Pokud je nepotřebuješ, klidně je smaž. Zástupce si kdykoliv můžeš vytvořit znovu.

gecco

Já se jen zeptám – proč je chceš mazat?
😉
Jinak – jak píše Lamalam – bez problémů je vytvoříš znovu, takže chceš-li, klidně maž, dané soubory tím nezměníš (akorát si dej pozor, abys se zástupci nesmázla i soubory).
😉

anonym

Gecco, briketka asi myslí zástupce na ploše. Já je taky mažu, chci mít ploch čistou od nich.

briketka10

barbakane

nene myslím ty co stáhnu s filmem, obrázkem, pps
souborem prostě vším možným i programem a ty mi
zůstanou v tomto PC a ten, když si otevřu a načtu se
mi zobrazej víš, tak ty pak mažu buď je hážu do koše,
nebo dám trvale odstranit..zástupce na Ploše mám
schovaný ty nemažu to nedělám od Mozilly, Skype,
atd..
ty se na Plochu uložily samy..jen ty nepodstatný a
nedúležitý jsem myslela..

briketka10

tak jo díky Vám oběma

nepotřebuju je k nalezení souborů vše
potřebný si ukládám na externí disk
jen jsem potřebovala vědět, jestli dělám
dobře jsem tak trochu antitalent 😁

briketka10

gecco

proč je chci mazat ? myslím, proto, aby
třeba nezabíraly misto na disku.., jestli
to teda není blbost ?

gecco

Zástupci jsou maličtí – podle velikosti disku (resp. velikosti minimální alokační jednotky) zabírají třeba 4 kB. Takže pokud jich budeš mít 1000, jsou to 4 MB…
😉
Takže záleží na jejich množství, ale na discích o velikosti v řádu desítek/stovek GB jimi zabrané místo obvykle nehraje roli.

briketka10

jenže já hodně, hodně stahuju, proto se ptám víš,
pak se mi nahrnou a mám jich habaděj a to mi
překáží nejde mi ani o to místo, ale spíš o pořádek
v PC :))

gecco

Pokud ti ´zavazí´- třeba na ploše (a nepotřebuješ je k nalezení těch souborů), pak je klidně maž…
Zástupce je jen soubor, který uchovává cestu k danému souboru.
😉

briketka10

Lamalam

i u filmů, fotek, obrázků všeho jo ??

Lamalam

Klidně u všeho. Zástupce je ve skutečnosti jenom link na skutečné umístění souboru. Jeho smazáním o nic nepřideš, ale mazat je jenom kvůli úspoře místa nemá význam.