LucinkaLLL

Mám mastné vlasy, jen se ráno vzbudím :(

Hodně se mi mastí vlasy a už si s nimi nevím rady. Večer vždy před spaní si je do sucha foukám.. ráno se ale vždycky probudím s trochu mastnými vlasy :( A nedejbože, abych někam šla ještě večer..(vypadalo by to jako kdybych si je 3 dny nemyla :D) Meju si vlasy každý den. Co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Lucinko,tady si to přečti:Zkus najít něco,kde děláš chybu.http://kos­meticketrendy­.cz/pece-o-mastne-vlasy/

Zdroj: internet

Další odpovědi
A.d.a.m.

Nemýt si vlasy tak často, zní to neprakticky, ale dlouhodobě by to mohlo pomoci. Pokožka hlavy se přirozeně mastí a pokud ji každý večer vysušíte, bude mít tendenci se mastít více. Když už si je potom chcete umýt, tak ráno.

Bedy

Zaměřte se na příčinu – lidi co mají mastné vlasy většinou mají problémy se správnou životosprávou – nejezte příliš tučná a kořeněná jídla, to je základ.

Dále doporučuji pročistit organismus – stačí jen a jen čistá voda z kohoutku (nebo eventuálně balená, nemáte-li kvalitní kohotkovou vodu), denně vypijte aspoň litr této čisté vody. Dobré je doplnit jídelníček o více ovoce a zeleniny, dobrou volbou je i sója.

Pak si kupte březový nebo kopřivový šampon a s ním si myjte vlasy – dobré je ten šampon nechat vmasírovat a to jemně – jo užívejte se to.
No a pak je důležitá i správná teplota vody – v žádném případě ne horkou vodu, ale takovou vlažnější, pokud jste „slabší povahy“, tak teplou a pomalu ubírat teplotu.

Nebude tak dlouho trvat a vlasy se tak rychle mastit nebudou.

Vercule

Jojo, mastné vlasy mě taky trápí. A fakt hodně :/ Zkusila jsem kde co, ale prostě nic nepomohlo. Max na chvíli. Za krátký čas se to zase vrátilo do starých kolejích :(

KaraskovaAl

Ahojky, tak coooo? Koupila sis na to něco? Pomohlo? Co sis vlastně vybrala?

Honzin8

Ahoj, koukni se sem, na tento šampon https://www.no­tino.cz/vichy/der­cos-anti-dandruff-zklidnujici-sampon-proti-lupum/. Je perfektní, mně osobně hodně pomohl a mám po problému.

Cizecek.M

Hele, chci se zeptat… jak dlouho jsi tento šampon používala, než jsi se lupů zbavila? A zbavila ses jich natrvalo?

Honzin8

Ano, je to trvalé. Je teda pravda, že používám jen tento šampon, ale s lupy už problém nemám. Změna jinak hned od prvního použití. Lupy nezmizely hned, ale docela rychle ano :)