sandy45

Mám nárok na 100% příplatek při práci ve svátek?

Mám pracovníků smlouvu jako brigádník v Kaufland. Mam nárok na příplatek když pracuji ve svátek?

Odpovědi
ReHu

Co máš napsaného ve smlouvě? Ná to máš nárok.

anonym

Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.

Svátky jsou vyjmenovány v zákoně o svátcích a jsou to: 1.1. Nový rok, Velikonoční pondělí, 1.5. Svátek práce, 8.5. Den vítězství, 5.7. Cyril a Metoděj, 6,7. Jan Hus, 28.9. Den státnosti, 28.10.. Den vzniku Československa, 17.11. Den boje za demokracii, 24.12. Štědrý den, 25.12. 1. svátek vánoční, 26.12. 2. svátek vánoční.

Zdroj: http://www.uc­to2000.cz/UCTO­INFO/pk1250.htm