Avatar uživatele
anonym

Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?

V dnešních dnech chodí koledníci pod záštitou „Charity“ vybírat příspěvky pro potřebné spoluobčany. Nic proti tomu, ale… Seděl jsem v restauraci, když přišel člen ze zmiňované Charity, která seděla o patro výše v zasedací místnosti na Obecním úřadě a objednal u vrchního 5 porcí jídla(minutky) a 3 litry značkového vína. Samozřejmě, že promrzlí K.M.B. byli poslání domů a sami si začali pochutnávat za peníze lidí, kteří přispěli na dobrou věc! Je to normální, že káží vodu a sami pijí víno?!

P.S. Nebo si to občerstvení platili ze svého ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, gecco, zzzlatokopka před 3367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Adula.57

Rozhodně neplatili ze svého. Nějakou dobu jsem dělala brigádu přispívání na asistenční psi. Z 50 Kč jsem já dostala až 20 Kč, něco dostal ten co zaměstnával mě, a zbytek si rozdělili ti, co to převáželi, vyráběli a kolik zbylo na psi? Nic. Uplně stejně je to se sbírkami, charitami, apod…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Nikdo neví, jestli si oběd platili ze svého. Já těm různým kasičkám nevěřím a nepřispívám. Právě proto, že peněz lze lehce zneužít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nemůžeš takto soudit,jestli si to platili ze svého nebo z příspěvků co vybrali od lidí,ale můžeš jen pochybovat a myslet si,že tě okradli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Chtěl bych tě infomovat, že všechny pokladničky jsou otevírány a přepočítávány hromadně po ukončení sbírky, tzn. po 11.1.2015.
Doplňuji:
K vlastní otázce: nemůžeš litovat, když jsi nepřispěl …

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Podľa názvu Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?, ľutovať príspevok na dobrú vec netreba, pokiaľ nie ste k tomu donútení (akýmkoľvek spôsobom), teda prispeli ste dobrovoľne na základe vlastného rozhodnutia.
Podľa popisu ste ale zjavne, domýšľam sa, neprispeli na dobrú vec „pro potřebné spoluobčany“ ale na akciu o poschodie vyššie. Slovensky sa tomu hovorí „podvod, zavádzanie“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Jinak nejsi vůbec originální, barbakane. Už loni se někdo snažil špinit Charitu šířením podobného hoaxu http://www.ho­ax.cz/hoax/vi­no-za-trikralovou-sbirku/

Mě by spíš zajímalo, co vede lidi k šíření podobných pomluv? Závist, škodolibost z vyvolání pobouření, ukřivděnost, …?

před 3367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek