Zlatý

Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?

V dnešních dnech chodí koledníci pod záštitou "Charity" vybírat příspěvky pro potřebné spoluobčany. Nic proti tomu, ale.... Seděl jsem v restauraci, když přišel člen ze zmiňované Charity, která seděla o patro výše v zasedací místnosti na Obecním úřadě a objednal u vrchního 5 porcí jídla(minutky) a 3 litry značkového vína. Samozřejmě, že promrzlí K.M.B. byli poslání domů a sami si začali pochutnávat za peníze lidí, kteří přispěli na dobrou věc! Je to normální, že káží vodu a sami pijí víno?!

P.S. Nebo si to občerstvení platili ze svého ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Rozhodně neplatili ze svého. Nějakou dobu jsem dělala brigádu přispívání na asistenční psi. Z 50 Kč jsem já dostala až 20 Kč, něco dostal ten co zaměstnával mě, a zbytek si rozdělili ti, co to převáželi, vyráběli a kolik zbylo na psi? Nic. Uplně stejně je to se sbírkami, charitami, apod...

Další odpovědi:

Stříbrný

Nikdo neví, jestli si oběd platili ze svého. Já těm různým kasičkám nevěřím a nepřispívám. Právě proto, že peněz lze lehce zneužít.

Nemůžeš takto soudit,jestli si to platili ze svého nebo z příspěvků co vybrali od lidí,ale můžeš jen pochybovat a myslet si,že tě okradli.

Bronzový

Chtěl bych tě infomovat, že všechny pokladničky jsou otevírány a přepočítávány hromadně po ukončení sbírky, tzn. po 11.1.2015.
Doplňuji:
K vlastní otázce: nemůžeš litovat, když jsi nepřispěl ...

Zlatý

Podľa názvu Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?, ľutovať príspevok na dobrú vec netreba, pokiaľ nie ste k tomu donútení (akýmkoľvek spôsobom), teda prispeli ste dobrovoľne na základe vlastného rozhodnutia.
Podľa popisu ste ale zjavne, domýšľam sa, neprispeli na dobrú vec "pro potřebné spoluobčany" ale na akciu o poschodie vyššie. Slovensky sa tomu hovorí "podvod, zavádzanie"

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Jinak nejsi vůbec originální, barbakane. Už loni se někdo snažil špinit Charitu šířením podobného hoaxu http://www.hoax.cz/…

Mě by spíš zajímalo, co vede lidi k šíření podobných pomluv? Závist, škodolibost z vyvolání pobouření, ukřivděnost, ...?

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.