Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?

V dnešních dnech chodí koledníci pod záštitou „Charity“ vybírat příspěvky pro potřebné spoluobčany. Nic proti tomu, ale… Seděl jsem v restauraci, když přišel člen ze zmiňované Charity, která seděla o patro výše v zasedací místnosti na Obecním úřadě a objednal u vrchního 5 porcí jídla(minutky) a 3 litry značkového vína. Samozřejmě, že promrzlí K.M.B. byli poslání domů a sami si začali pochutnávat za peníze lidí, kteří přispěli na dobrou věc! Je to normální, že káží vodu a sami pijí víno?!

P.S. Nebo si to občerstvení platili ze svého ?

Nejlepší odpověď
Adula.57

Rozhodně neplatili ze svého. Nějakou dobu jsem dělala brigádu přispívání na asistenční psi. Z 50 Kč jsem já dostala až 20 Kč, něco dostal ten co zaměstnával mě, a zbytek si rozdělili ti, co to převáželi, vyráběli a kolik zbylo na psi? Nic. Uplně stejně je to se sbírkami, charitami, apod…

Další odpovědi
pusinka50

Nikdo neví, jestli si oběd platili ze svého. Já těm různým kasičkám nevěřím a nepřispívám. Právě proto, že peněz lze lehce zneužít.

anonym

Nemůžeš takto soudit,jestli si to platili ze svého nebo z příspěvků co vybrali od lidí,ale můžeš jen pochybovat a myslet si,že tě okradli.

Pepa25

Chtěl bych tě infomovat, že všechny pokladničky jsou otevírány a přepočítávány hromadně po ukončení sbírky, tzn. po 11.1.2015.
Doplňuji:
K vlastní otázce: nemůžeš litovat, když jsi nepřispěl …

led

Podľa názvu Mám litovat toho, že jsem přispěl na dobrou věc?, ľutovať príspevok na dobrú vec netreba, pokiaľ nie ste k tomu donútení (akýmkoľvek spôsobom), teda prispeli ste dobrovoľne na základe vlastného rozhodnutia.
Podľa popisu ste ale zjavne, domýšľam sa, neprispeli na dobrú vec „pro potřebné spoluobčany“ ale na akciu o poschodie vyššie. Slovensky sa tomu hovorí „podvod, zavádzanie“

Pepa25

Jinak nejsi vůbec originální, barbakane. Už loni se někdo snažil špinit Charitu šířením podobného hoaxu http://www.ho­ax.cz/hoax/vi­no-za-trikralovou-sbirku/

Mě by spíš zajímalo, co vede lidi k šíření podobných pomluv? Závist, škodolibost z vyvolání pobouření, ukřivděnost, …?