Klarisa

Mám koupit dceři kočku?

Moje dcera,která má 17 let chce 2 roky kočku.Já bych na to přistoupila,ale můj bývalý muž o tom nechce slyšet.Bydlím totiž v jeho bytě.Koupila bych jí ji,ale bojím se,že bývalý manžel ji vyhodí.Dcera je z toho moc smutná,je to její největší přání,pořád brouzdá na internetu a dívá se na kočky.
Doplňuji:
Kočku jsem koupila dnes 23.1.,ale je chudák v pelíšku,nechce vylézt,nejí a nepije.doufám,že mi neumře.Dcera je štastná a nehne se od ní.

Nejlepší odpověď
kenyrts

ale jen ji tu kočku kupte,on se váš bývalý nezblázní,to jsou jenom takový ty řečičky.

Další odpovědi
iwetax

Tady je každá rada drahá. Já měla podobný problém bydlela jsem v pronajatém bytě a moc jsem chtěla psa. Musela jsem počkat až jsem dostala městský byt. Jestli tam smím mít psa byla pro mě rozhodující věc.
Pokud je to jeho byt a máte spolu smlouvu ve které je , že tam nesmí být zvířata . Pak se nic dělat nedá a musíte počkat až si dcera najde vlastní byt. Pokud to ve smlouvě není tak si jí kupte a nic eřešte , ve smlouvě nic není tak co.

cimi211

Tak přeji hodně zdaru a ať je s ní jen radost! Jinak to je normální, kočka je ve stresu ze změny prostředí, nechte jí hlavně vodu někde blízko, ona se otrká a vyleze, je možné, že zpočátku jen, když bude myslet, že ji nikdo nevidí… Ale dcera jí svou láskou určitě dodá odvahu si brzo zvyknout.

Pokud byt patří bývalému manželovi, neriskovala bych konflikt s ním, případně to, že kočku vyhodí. Mohli byste se ale jít podívat do nějakého útulku pro kočky, tam často lze kočičky adoptovat na dálku, to znamená, že budete přispívat na její chov a můžete se na ní chodit dívat. Taky je v některých útulcích možnost pomáhat s provozem, je to užitečné, jak pro toho, kdo chce kočky chovat – hodně se naučí a útulku to pomůže. Pokud byste se kvůli tomu přestěhovaly, bylo by to skvělé, ale je to samozřejmě složité.
Miluju kočky a zajímám se o problematiku právě těch opuštěných. Kdybyste měla zájem, můžu napsat víc.
A ještě jedna věc – pokud by dcera chtěla nějakou „lepší“ kočku, myslím ušlechtilou, já to tak vůbec nerozlišuju, ale i takové se dají v útulcích najít…

afro.minerva

No, je to sice smutné, ale asi ne. Sice vím jaké to je, když člověk chce svého mazlíčka a prostě ho nemůže mít, ale vaše dcera musí pochopit, že musíte hlavně někde bydlet. Možnost by byla změnit byt, ale to není zas až tak snadné. Může jí utěšit fakt, že jednou bude dospělá, určitě si najde své bydlení a pak si určitě svojí vytouženou kočičku pořídí.