briketka10

Mám koupelnový ventilátor na šňůrku 12 let podobný tomuto v létě je vypnutý, ale nyní..

..když je zima, tak téměř neustále běží větrám s ním 20m2 pokoj spojený s kuchyní, chci ze zeptat kolik spotřebuje asi elektřiny ??
děkuji Vám za odpovědi..

http://bargain­shop.cz/koupel­ny/koupelnove-doplnky/sapho-b-15-plus-c-koupelnovy-ventilator-se-snurkou-25w-potrubi-150mm-bila-b-15/i21818-c30-v1
Doplňuji:
špatně jsem položila otázku Všem se omlouvám, ventilátor je puštěný
asi 4 měsíce na nízkou sazbu někdy na vysokou, přibližně 10 hodin
denně a já potřebovala vypočítat spotřebu za 30 dní..
nevím kolik Kč stojí Kwh el.ani MgWh el. nízké sazby..

Nejlepší odpověď
mosoj

konkrétně ten zobrazený – o moc se to lišit nebude.

100 hod chodu – 2,5 kWh

Doplňuji:
Na 100 × 25 nepotřebuješ snad kalkulačku !

Další odpovědi
brillant

příkon cca 20 W
Doplňuji:
Ventilátor MEZAXIAL – příkon 21 W

Děda Louda

V uváděném odkazu je údaj o příkonu – 25 W.

anonym

K tomu je jednoduchý vzorec :) Ale doporučuji využít kalkulačky: http://www.jak­napenize.eu/kal­kulator-spotreby-elektricke-energie.php

briliant

Cenu za kWh (MWh) zjistíte na faktuře za odebranou elektřinu nebo v ceníku dodavatele elektřiny, ceníky jsou většinou přístupné i internetem popř. odpoví i na zákaznické lince dodavatele.

Přibližnou cenu spočítáte:
příkon spotřebiče x čas provozu denně x počet dní x cenu za kWh (MWh)

briketka10

tak jsme se všichni hezky pobavili viďte, ale
vážně ta matika mi nejde ani jednoduché
násobení, klidně se mi řechtejte a smějte pod
fousy já to přežiju :))

briketka10

1564 nejsem machr na matiku, proto se ptám, nevím kolik
stojí KWh elektřiny, mám noční sazbu 20h denně neumím si
to vypočítat ani podle tý tabulky :(

mosoj

No to tady nebude vědět nikdo ( kolik tě stojí 1 kWh).
Počítej se mnou. Mně dosud stojí na u ČEZU NT AKU 8
2,08 Kč 1 kWh.
Takže těch 100 hod. chodu za 2,5 kWh by mně stálo 2,5 × 2,08 =5,2 Kč.
Ty máš nějaký topný tarif, takže by ta cena měla být nižší. Zase se bude elektřina od Nového roku zdražovat a též DPH zřejmě půjde o něco nahoru.

mosoj

30 denní měsíc má 720 hod !!

mosoj

Takže kdyby mně to běželo nepřetržitě 30 dní zaplatil bych 37,44 Kč. U Tebe to bude určitě méně.

briketka10

mám Sazbu D 45d Produkt D
přímotop Basic u ČEZU..

briketka10

moc Ti děkuji už jsem v obraze :)

mosoj

Tak jsem se prokousal ceníkem ČEZU.
D45d – přímotop

rok 2012 – VT – 3, 182 Kč Kwh, NT 2,606 Kč kWh
rok 2013 – VT – 3,178 Kč Kwh, NT 2,668 Kč kWh

Takže máš ten NT o něco vyšší než já.

Počítejme znovu 120 dní x 10 hod = 1200 hod
1200 × 25 = 30 000 Wh = 30 KWh
Tvoje sazba Nt 2,606 Kč / kWh
30 × 2,606 = 78,18 Kč
Pokud se do doby chodu zamotá i VT bude to spíše o malinko více. Záleží kolik té doby z toho celkového chodu spadne do vysokého tarifu.

mosoj

Tak 30 dní. Počítat budeme ale jako kdyby to šlo na nízkou sazbu. Jednak se nedá zjistit jak dlouho na jaký proud běžel a jednak je rozdíl mezi NT a VT malý. Takže vypočtená cena bude ve skutečnosti o něco málo vyšší.

30 dní x 10 = 300 hod
300hod x 25w = 7 500 wh = 7,5 kWh
7,5 × 2,606 = 19,5 Kč

Nebo těch 78.18/4

briketka10

takže za ty 4 měsíce bych zaplatila 312,–Kč ??
78 × 4 = 312

mosoj

Těch 78 Kč je za 120 dní ( 4 měsíce).
Za měsíc je to jak píši 78/4 = 19,5 Kč

briketka10

aháá tak to jó ! móc a móc Ti děkuji mosojku můj
Ty jediný jsi mi tu pomohl to vypočítat to víš já a
matika nejsme kamarádky odmalička byly pětky :DD

mosoj

Pětky jsou dobré. Horší jsou třináctky.

briketka10

no vidíš a třináctky mi vždycky přinesly štěstí u každý zkoušky, jak u závěrečný i maturitní HEČ :))