Mam kmen stromu 300 m delky o prumeru 15 cm kolik je to metru krychlovych

Nejlepší odpověď
mosoj

To není strom to je roura o obsahu 5,298 m3.
Strom má listy nebo jehličí.

Další odpovědi
Michal Kole

  1. Si to převedeš na stejné jednotky, na ZÁKLADNÍ jednotky soustavy SI (jsou případy, kdy se můžou dosdit i násobky, ale zbytečně to mate začátečníky v mateamtice, fyzice)

délka stromu (výška tělěsa)= 300 m
(podle mě úloha zněla jen 30 m)
Průměr stronů (průměr podstavy tělesa) 15 cm = 0,15 m

Objem se vypočte, když se obsah podstavy vynásobí výškou tělesa

V tomto případě se jedná o válec

  1. vypočteš obsah podstavy

Obsah kruhu je pi krad průměr podstavy na druhou a to celé lomeno 4 (je to odvozeno ze vzorce pi krat r na druhou)

takže S = (pi*d2)/4 je obsah podstavy tělesa což je 0,0176 m2

  1. Výpočet objemu

obsah podstavy vynásobíš výškou

V =S*l = 5,3 m3

Pokud mělo být v úloze jen 30 m tak je to 0,53 m3

anonym

Kecáš,takový strom o takové délce neexistuje!

jendahun

Podle Huberova vzorce: V = G1/2 . L, kde:
V = 0,7854 . (D1/2)na druhou . L
V = objem kůry v m3
0,7854 = 3,1416/4 = P/4
D1/2 – středová tloušťka v metrech
L – délka výřezu v metrech
G1/2 – kruhová plocha v m2 v polovině délky výřezu.
A teď se z toho pos..ten strom by musel být z železobetonu,aby při takovém průměru vyrostl do délky 300 metrů.