uncle Sam

Mám jít ve 23 letech na učňák?

Co kdybych šel na učiliště ve 23 letech? Mám jen gympl. Je to hodně blbé? Myslím, že bych tam chodil jen na praxe. Je to obor opravář zemědělských strojů. Není ale už moc pozdě? Najdu vůbec práci až vyjdu, když nebudu mít žádnou praxi (kromě té školní)?
Doplňuji:
Mára.kunta: VŠ bych nezvládl.
drap: Já bych právě chtěl bých traktorista, ale nevím, jak se k tomu dostat jednodušeji než přes toho opraváře.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud nemůžeš najít práci s gymplem, jdi kamkoliv do školy, vše je lepší, než sedět na pracáku.

Pokud zaměstnavatel vidí, že jsi schopen se i v dospělosti vzdělávat, bere to jako velké plus.

Další odpovědi
gecco

Spíše se zajímej o nějakou řemeslnou rekvalifikaci, o získání výučního listu (nebo jiného odborného vzdělání)…
…„chodit jen tak na učňák“… – co ti to dá?
😉
Doplňuji:
Chceš být traktoristou?
😉
No – ´kontra gustus…´ – na to ti stačí patřičný řidičák…
A ´spousta´ praxe…
😉

Luxx

a nešlo by to vyřešit rekvalifikačním kurzem přes úřad práce ??

Drap

Můžeš klidně jít. Osobně bych si ale asi vybral jiný obor. Zemědělské podniky nejsou tak velké a opravářů je poměrně dost. Pokud neseženeš někde práci třeba jako traktorista, tak budeš mít problém opraváře uplatnit.

Mára.kunta

Proč nejdeš na VŠ? Při tom můžeš pracovat. Jít na učňák, to si děláš legraci snad ne? :-O