mmichallaaa

mám ještě jeden dotaz, vystudovala jsem SŠ hotelovou , bude mi stačit učitelské minimum abych mohla učit?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedla jste kategorii Mateřské školy. Takže jsem Vám okopírovala.

Vzdělání, kterým se získává odborná kvalifikace učitele mateřské školy, stanoví přímo zákon č. 563/2004 Sb. Odbornou kvalifikaci lze tedy například získat podle § 6 odst. 1 písmeno c) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo i vzděláním podle § 6 odstavce 2 písm. a), tedy vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku.

zákon č.563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů,

§ 6 Učitel mateřské školy

(1) Učitel mateřské školy získává odbornou kvalifikaci

  1. vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,
  2. vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,
  3. středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo
  4. vzděláním podle odstavce 2 písm. a).

(2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci

  1. vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo
  2. vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku.

http://info.e­du.cz/cs/node/3010

Vzdělání pro učitelé – viz odkaz . Není uvedeno vzdělání pro učitele odborných předmětů na odborných školách.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-vzdelani-potrebuje-ucitel-ktery-chce-pracovat-pouze-na-pul-uvazku
.

Další odpovědi
quentos

… v mateřské škole?

Podle odkazu se obávám, že ne: http://info.e­du.cz/cs/node/3010