xkrize1

Mám jako brigádník právo na příplatky?

Po škole a o výkendu chodím na brigádu, mám DPP s hodinovou sazbou 51 Kč ale zaměstnavatel mi zdělil že za víkendy a noční směny nedostanu žádné příplatky protože jsem brigádník je to pravda? Předem děkuji.

Odpovědi
anonym

Jde o mírně mylnou informaci (důvodem není „brigáda“), základ je ale pravdivý.
Pokud pracuješ na DPP (či DPČ), nemáš zákonný nárok na příplatky za sobotu (neděli, noc…), prostě a jednoduše platí to, co je sjednáno v dané dohodě (smlouvě).
😉