alex40

mám inval.důchod 3 stupně,mám nárok na slevy třeba mhd?Musím si někde vyřídit nějakou kartičku?Nikdo mě nic neřekl.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

S důchodem to přímo nesouvisí. Musíš si vyběhat Přiznání výhod pro mimořádně postižené občany. Ty se zase (podobně, jako důchody) dělí na další kategorie. Podle těch pak úředníci dál rozhodují.
Celé martyrium začíná na úřadu práce a papíry pak několik měsíců kolují neznámými cestami, až se jednoho krásného dne objeví ve schránce obsílka na vyzvednutí zamítavého stanoviska a oznámení, jak postupovat v případě odvolání proti napadenému rozhodnutí.

Někteří dopravci poskytují dúchodcům slevu jízdného po prokázání, že dotyčný pobírá důchod (starobní či invalidní), nikdo však neví, jak to prokázat.
Pro podmínky je potřeba vyhledat kontakt na provozovatele MHD v konkrétním místě.

Další odpovědi
Michal Kole

Většinou slevu mají pouze majitelé ZTP a často jen ti „postiženější“ ☹