Krejcík

Mám hodně velkou podváhu? 13 let

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mám opravdu tak velkou podváhu jak tvrdí ten slavnej BMI metr. 175cm cca a vážím 55kg. Hlásí mi Podváha, skoro na úrovni Vyhledejte lékaře, jsem z toho dost mimo už několik dnů co jsem si toho všiml. vím že trpím podváhou, ale za to já prostě nemůžu, láduju se čím můžu, pořád jenom jím abych konečně přibral, ale jdu spát a z 56kg je ráno 54,5. :(( Jsem z toho úplně skleslej, chce se mi z toho až brečet (prosím, nesmějte se mi). Co mám jíst, abych konečně něco přibral a ne ještě dokonce zhubnul. Já už.. fakt nevím co mám dělat, je to hrůza, džíny si ani nevyberu bez toho aby mi to někdo zkrátil v pase. CO mám dělat ???
Doplňuji:
Ale já takhle vypadat nechci :/

Nejlepší odpověď
venkovan

Na BMI kašli. To je jakýsi ukazatel vymyslený nějakými vědátory a uvádí průměr. Lepší ukazatel jsem slyšel nedávno u tramvaje. Ten je ale k otylosti. Muž je otylý, když si přes něj ho nevidí a žena je otylý, když si přes ně ho vidí.
Mimochodem, když jsem kdysi přišel z vojny, tak jsem měl 70 kg na výšku přes 180 cm. V tvém věku se obávám, že jsem na tom byl stejně. Pokud normálně jíš a ještě k tomu lítáš a nejsi abnormálně unavený, tak máš správnou váhu. Takže zachovej paniku na pozdější léta, ažbudeš řešit ten opak – jak sundat nadbytečná kila. A jez od všeho kousek, vyhýbej se nadměrné konzumaci tuků a sladkostí.

Další odpovědi
Lukasy

Z toho si nic nedělej ono to neni 100% spolihlive u mladych a starřích lidi, dokonce ani sportovci se tim nemužou řidit.
Ve tvem věku je dost takovych, jsi ve vyvinu takže lehce všechno spáliš timpadem ani nepřibereš jedine, že bys ses nehybal.

Lucijej

To, že ráno vážíš míň než večer, je normální. Váha kolísá během dne u každého, je to dáno obsahem vody, jelikož přes noc nedoplňuješ tekutiny. Po ránu váží každý o něco méně.

pizlicka

je mi 38 a vazim a merim uplne stejne,co ty.ale ubehnu pulmaraton.jsi ve vyvinu,proto nepribiras,az prestanes rust,priberes­.neublizuj si tim,ze s tim neprirozene zacnes neco delat.nauc se mit sve telo rad takove,jake je.a jestli se budes trapit,tak budes hubnout dál.trapenim se take hubne.

SonsyMite

Musíš žrát jak hovado :D
Doplňuji:
Třeba jako Homer Simpson ;)

LůcaDůcaPůca

tak přestaň na chvíli jíst aby přišel JOJO efekt