nesnasims

Mám graf závislosti teploty na objemu a výsl. Mřivka má jakoby schody-čím je to dáno? Prý to souvisí se změny skupenství

Doplňuji:
týká se to závislosti teploty na čase a teploty na objemu .přeedem díky moc

Odpovědi
01Ricco

Myslím, že to má souvislost s měrným skupenským tepem, ale přesně to už asi vysvětlit nedokážu.
Teplota na čase: Pokud se snižuje teplota, v určitém okamžiku je spotřebovávána energie na přeměnu skupenství (měrné skupenské teplo) a nikoliv na snižování teploty, na grafu se zobrazí schod.
Teplota na objemu: pokud se jedná o vodu bude se snižující teplotou zmenšovat její objem až k tzv. trojnému bodu vody cca 0,1 °C. Při dalším snižování teploty bude objem vody (ledu) zase narůstat. Toto platí pouze u vody, u ostatních látekby se měl objem při ochlazování stále zmenšovat.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troj­ný_bod

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Měr­né_skupenské_te­plo_tání

mosoj

Napiš čeho se to týká. Ať se dají schody zdůvodnit.
Ale u jakého děje.

nesnasims

vypařujou se mi z chladiče páry(vím jejich teplotu ) a s přibývající teplotou roste samozřejmě objem detilátu, který jsem vydestilovala