Honza Patek

Mám ford focus combi 00,při ohřátí na provozní teplotu se zapne větrák chladiče a přestane až po vypnutí motoru,větrák

běží nezávazně na vzrůstu nebo poklesu teploty,termostatem to není.Během jízdy mi ručička teploty vystřeluje až na konec červeného pole teploty za chvýly padne zpět a tam a tpatky atd.Nevím co stím.Díky

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Termostat otevírá při určité teplotě velký a malý okruh. Ale je tady ještě čidlo teploty a to by mohla být ta závada.
Co se týče toho vystřelování, mohlo by to být třeba jen kabelem, volný kontakt-zokxidovaný.
Zkuste trošku poštelovat.

Další odpovědi
mojitek

Je to jak pise Miroslavst – nesmyslne vystrelujici rucicka teploty je šlusovej kablik nekde od ukazatele .Ale taky(pouze v nejkrajnejsim pripade) to muze byt porusene tesneni pod hlavou nebo valec). Lepsi kdyz zajedete do servisu,tam Vam to napoji na pocitac(VAQ) a reknou kde je zakopany pes.Takhle to je jen strileni od boku

sobol

Co se větráku týče tak záleží na tom, zda ho ovládá ECU (jednotka motoru) nebo termostat v chladiči. Pokud ho ovládá ECU, bere signál pravděpodobně ze stejného čidla jako ukazatel teploty (který blbne) čili je možné, že je buď někde zkrat (jak píší výše) nebo je v háji čidlo.
V druhém případě to může dělat ten termostat, který když jednou sepne, tak už nerozepne (rozepne až po úplném vychladnutí) a společně s ukazatelem se může jednat o dvě zdánlivě související závady. Chce se v tom pošťourat nebo pokud tomu nehovíte, tak do servisu, tep. čidla a termostaty jsou stokorunové záležitosti a práce na půl hoďky.