Fidel

Mám externí harddisk v šuplíku a odtud ho zapínám. Může se nějak poškodit? Slyšel jsem, že jsou náročné na vibrace…

V šuplíku je proto, že na stole nemám místo. Vždy ho zapojím do zásuvky a do PC. Šuplík je na kolejnici. Může se mu něco stát? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ s ním nebudete rozbíjať orechy (rozumej -nebudú silnejšie nárazy) a nebudete ho zasúvať do šuplíku za chodu počítača (iskrenie pri dotyku konektorov), by sa mu nemalo nič stať. Roky som si takto prenášala disky s prácou medzi pracoviskami a bez problémov.
Takže základné zásady:
1 – vyvarovať sa prudkejších otrasov
2 – nezasúvať do zapnutého počítača
3 – udržiavať v suchom a bezprašnom prostredí (sáčok, krabica)
4 – nedávať ku zdroju magnetizmu (vysoké napätie, pernamentný magnet, výkonný reproduktor, motor auta /aj to sa stáva/ a podobne)

Další odpovědi
Hlada

V šuplíku (myšleno zásuvka v nábytku) disku nehrozí ani tak otřesy, jako přehřátí. Podívejte se na teplotu. Když nebude výrazně překračovat 40°C, nemusíte mít obavy.

zl@tk@

Já ho sice nemám v šupleti, ale taky ho dost odpojuji od PC a zapojuji do Tv a zatím je v poho a jede jak dráha – Verbatim 1.TB. Spokojenost obrovská.