jup

mám exekuci na plat,každý měsíc mi strhávají 9000 a dnes jsem se dozvědělže peníze nechodí nikam.nevím co mám dělat

mám exekuci na plat,každý měsíc mi strhávají 9000 a dnes jsem se dozvěděl že peníze nechodí nikam.nevím co mám dělat nemám v ruce žádné podklady a zaměstnavatel se mnou nekomunikuje

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jistěže peníze nikam nechodí, zaměstnavatel ti sráží peníze na základě exekučního příkazu, ale exekutorovi je odešle až ve chvíli, kdy exekuční příkaz nabyde právní moci, resp. exekutor zašle plátci mzdy oznámení o nabytí právní moci exekučního příkazu.
Jinak nevím o jakou pohledávku jde (předností, nepředností), ale částka 9000,–Kč se mi zdá docela vysoká. Vypočítává ji zaměstnavatel správně?
Kolik máš vyživovaných osob, manželku, jaký je tvůj plat? Pokud je to nepřednostní pohledávka, 1/3 tak aby vyšlo 9000,–Kč je hodně vysoká mzda.

Další odpovědi
Hlada

Podej trestní oznámení zpronevěry podle §206 Trestního zákoníku.

marainzeraty

Dobrý den,
mám také exekuci na plat cca. 310tis. Momentálně jsem nezaměstnaný a pokud nastoupím do zaměstnání, kde mi dají cca. 15tis. čistého, kolik mi tedy mohou zhruba strhávat exekutoři? Předem děkuji za odpověď. Pěkný den, Marek …
Měl jsem úvěr 150tis. za dva roky jsem splatil cca. 50tis.
Dva měsíce jsem byl na mizině a neměl jsem možnost včas zaplatit měsíční splátku. Komerční banka prodala pohledávku jiné firmě a nakonec mi přišel papír od soudu, že je rozhodnuto. Na výplatnici z bývalého zaměstnání se objevila částka s poznámkou exekuce, 309tis.
Je to vůbec normální, takové navýšení? a za co? Soudní výlohy?