Oprah

Mám exekuce a chci začít podnikat,

abych splatila všechny dluhy.Nemůžu mít ale účet na moje jméno.Je možné udělat účet na mého 3 letého syna?Může ho i tak exekutor zablokovat?Po­raďte mi.

Nejlepší odpověď
PostApMan

Na 3 letého syna ? Pravděpodobně to ani nepůjde, i když nějaké účty pro nezletilé v tak útlém věku jsou ,ale spíše jako spořící účty apod. Nevím jestli je k dispozici účet pro 3 letého kluka s vlastní platební kartou a online bankovnictvím.

Co by na to řekl exekutor to nevím, ale myslím že pokud by byl účet na jeho jméno tak by jemu/Vám nic sebrat nemohl, ale potíž je v tom že ten účet by byl na něj,ale ručila by jste za něj vy, protože 3 letý kluk nemá občanský průkaz a nemůže tedy za něco ručit, pak by Vám exekutor mohl peníze zabavit. Je to jen má domněnka – selský rozum popravdě řečeno.

Další odpovědi
ReHu

Pravděpodobně máte na mysli firemní účet. Záleží na tom, jak chcete začít podnikat. Předpokládám, že ne s někým, coby společnost – právnícká opsoba, ale jako fyzická osoba na živnost.list. Ten je více méně evidovaný na rodné číslo. Při zakládání účtu se uvádí mj. i rodné číslo a při zadávání údajů by v bance velmi brzy zjistili, že rodné číslo je na mladou osobu, která ještě podnikat nemůže.
Pokud máte zájem o bližší informace, ozvěte se na mail.

SETH

Jak začít podnikat vám zdarma poradí na úřadu práce.
Řešit půjčky vám může pomoci GE Money Bank, mají v nabídce program na sloučení půjček. Tam se taky můžete poradit ohledně účtu na tak malinké dítě.

Čarodějnice

Já být vámi počkám na podnikání,můžete si přivydělat bez živnosenského listu 10 000 kč za rok.Nevím s čím chcete podnikat ale ještě jednou bych to uvážila.Co se týká exekucí tak tam bych se spíše domluvila na splátkovém kalendáři.Protože dluhy splácet dluhama to zavání průšvihem.Vím že je to těžké ale držím palce.

Jambalaya

Zakládat podnikatelský účet na 3letého syna je pakárna, hlavně s ním totiž nebudete moci dle libosti manipulovat.
Pokud máte dobrý podnikatelský záměr, abyste to utáhla finančně, pak si založte právnickou osobu, tedy nejlépe s.r.o.
Jak prosté 🙂

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.