Kyta

Mám,dotaz,oby­čejná,obkládač­ka,akumuluje teplo?

Doplňuji:
Dik,jde mi oto,že kachle ač hezčí,drahé,,pa­matuju,si babiččinu,kuchyn,te­plo tam bylo,,obložené kamna jen kachlíkama

Nejlepší odpověď
Drap

Akmuluje. Klasické kachle ale daleko masivnější a silnější, takže naakmulovaly tepla daleko více. Pokud by kamna byla obestavěna, například cihlami, nejlépe šamotovými a potom obloženy kachlíkama, tak naakmulují nesrovnatelně více. Takto se to dělalo i dříve, pokud se místo kachlí použily obkladačky.Kamna se vystavěla z cihel a teprve potom obložila.

Další odpovědi
mosoj

Akumuluje, ale úměrně své hmotnosti.

Michal Kole

spíš záleží z jakého je materiálu a příměsí.

každý materiál má jiné tepelné vlastnosti

množství tepla se vypočte hmotnost dlaždičky krát konstanta tepelné kapacity (tu si najdeš v katalogu výrobce) a krát rozdíl teplot

Q = mc(t2-t1)