bolak

Mám dotaz na ryby v moři

Ryba položí tisíce jiker jo, tzn. tisíce malejch ryb se z ní dostane, ale populace ryb je pořád stejná, nebo se nijak výrazně nemění, tudíž z těch tisíce ryb statisticky přežijou vždycky jenom dvě ryby?
Je to stejný jako u lidí ne? Dva lidi musej zplodit dvě děti, aby by množství lidí pořád na stejný úrovni, čili pokud maj dvě ryby spolu tisíc malejch ryb, tak by z jejich veškerý splozený populace měly statisticky přežít statisticky vždy zase jen dvě ryby, aby se nepřemnožili nebo nevyhynuly, nebo spíš jen ty dvě ryby z těch tisíců se dožít věku, kdy se budou moct sami množit dál..

Je to tak? Nebo je to úplně jinak tak?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to uplně jinak. Nelze srovnávat s lidmi. Lidi , až na nepatrné vyjímky, nikdo nežere a neloví.