harina

Mám dotaz který anglický král byl manželkou a dvořany svržen z trůnu a zavražděn

Nejlepší odpověď
annas

Mohl by to být tento:

Eduard II.,král Velké Británie a Irska, byl čtvrtým synem Eduarda I. vládl v letech 1307 a 1327.

Eduard II. byl homosexuální a upřednostňoval své milence, čímž dráždil velmože.
Ve Skotsku utrpěl porážku od Roberta Bruce, který se stal skotským králem a Eduarda donutil, aby nezávislost Skotska uznal.

Eduardova neschopnost pokračovala a skončila tím, že jeho znechucená manželka Isabela Francouzská se stala milenkou náčelníka povstalců Rogera Mortimera, který získal na svou stranu i parlament.

V roce 1327 byl Eduard II. sesazen, uvězněn a poté zavražděn z příkazu své manželky a jejího milence Rogera de Mortimer.

.Po smrti se stal králem jeho syn Eduard III.

http://www.pa­novnici.cz/edu­ard-ii#cv