Mam dotaz,ktery

kov je nejlehci?Diky

Nejlepší odpověď
rynek878

Hořčík je nejlehčím technickým kovem, jeho hustota je 1700 kg/m3, má dobrou slévatelnost, ale horší tvařitelnost. Jeho slitiny se používají hlavně na odlitky, zejména nové slitiny mají vysokou pevnost i dobré vlastnosti za vyšších teplot.

Další odpovědi
annas

Tazatelka položila nejednoznačnou otázku. Který kov je nejlehčí?

Panenka napsala, že lithium, chemická značka Li, (lat. Lithium) je nejlehčí… Ale nedoplnila, že v řadě alkalických kovů.

Rynek uvedl definici podle hustoty: Hořčík je nejlehčím technickým kovem…

panenka

Lithium je nejlehčí kov.