jjsemtujak

Mám dotaz k oslavě nového roku

Kdy se vlastně může slavit nový rok? Protože bouchání petard a rachejtlí atd. kolikrát slyším a vidím třeba už ve 20:00 31.12. , ale přitom by se to mělo slavit v 00:00 opůlnoci kdy začíná nový rok tedy 1.1.např.2010 , takže jak to tedy je s tou oslavou?Je nějaký zákon , předpis nebo něco, kdy se může slavit N.R.?Nevadí když oslava začne dřív třeba v těch 20:00?

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě že 1. ledna v 00.00 hodin nastává nový rok. /Také 1. leden se jmenuje Nový rok). Ale většina oslavenců se nemůže dočkat, proto s boucháním různých petard a rachejtlí začíná mnohem dřív. V rozhlase je slyšet a v televizi vidět, že novoroční přípitek začíná s úderem 24. hodiny.

Další odpovědi
panenka

tento den to je 31.12.2009 bych řekla že to nevadí když se začne ve 22 hodin mělo by se ale opravdu začít ve 00:00 jako začátek nového roku.jsou lidi partičky které začínají bouchat i ve 20.00 ale to bych spíše řekla že to jsou nedočkavci kteří chcou bouchat co nejdříve.