misulinka

Mam doma zelvicku

kolik se asi doziva let a jakych velikosti se az dorusta a jeste co ji smim davat ja mam doma takovi kuicky a nejaky cerviky takse chci zeptat cojeste kuju moc

Nejlepší odpověď
ten který je

Pokud je to suchozemská želva tak se živí listy pampelišek,me­lounem,třešně­mi ale nejsem si jist že by jedly červíky.Lepší bude zeptat se ve zverimexu aby měly opravdu vhodnou potravu.

Další odpovědi
Fly

Zelva muze zit hodne dlouho, zalezi na druhu. Muze to byt i pres 100 let. Vetsinou jsou zelvy bylozravci, treba ji muzete davat listy pampelisky nebo rostliny s obsahem vapniku. Muze taky jist seno. Taky ji muzete davat treba kousky melounu atd. Nektere zelvy jedi take maso, treba kousky masa kdyz delate rizky ale to zalezi na druhu a vychove. Maso ji davat nemusite, jestli nechcete.

vecernice

Já mám želvy vodní a ty maji nejraději syrové hovězí maso,nebo játra.Dávám jim většinou sušené krevetky a pod.Protože bych musela pořád čistit vodu.Vodní želvy se dožívají až padesáti let ,ale myslím že některé druhy suchozemských až sta let.Je to prostě podle druhu.

anetadela1

Pozor! Třešně, jak napsal tenkterýje, jíst želva nesmí! Pouze listy z třešně. Jinak sice pampelišky jsou oblíbený, ale kde je vezmete teď v zimě, že jo? Takže kupte v krámě kedlub, zelí, jablka, rajčata, okurky,…To všechno může. Nebo ve zverimexu granulky. Pokud je vaše želva suchozemská.

domííík

zelva muze byt dlouha az 850m aaaaaaaaaaaaaa dospiva se asi kolem 13 mozna vice let na jidlo ji muzes dat i kousek jablka a rajcite aby mela vitaminy a take bys ji mela strihat drapky