jmachan

mam doma vyrobeny malotraktor,muzu jezdit po silnici treba v obci?

Nejlepší odpověď
arygnoc

musí prejsť homologizáciou, potom si môžete požiadať o špz.
bez špz sa s vozidlom nesmiete pohybovať po verejných komunikáciach (v obci i mimo obce), môžete ho iba prepravovať na návese/prívese, nesmiete ho ani vliecť.

Další odpovědi
mosoj

Pokud má registrační značku, proč ne. Jinak pouze na poli.

ladaadal

Máš-li ho schválen pro provoz na pozemních komunikacích, tudíž máš SPZ a povinné ručení a samozřejmě řidičák, tak můžeš. Pokud ti cokoli z těchto věcí chybí, nesmíš.

cukrar

Určitě nesmíte na silnici, pokud Vás tam chytnou, seberou Vám řidičák, dostanete 5 bodů a pokuta nad 10 000Kč.

honza19hk

Záleží jak kde, spávně by bez technické,řádného pojištění a popř SPZ neměl na silnici. Ale z vlastních zkušeností vím že s tím lidi jezděj.Ono taky záleží kde s tím jedeš,jestli někde v malé vesnici tak to tam nikdo neřeší ale když s tím pojedeš po praze tak to budou asi nadávat.

A bláboly že pokud to nemá SPZ nesmí na silnici je blbost.Malotraktor TZ4K14 spz nemá a je schválený pro provoz na silnicích 2 a 3 třídy s papírama na auto nebo čtyřkolku. Sám s ním jezdím.
některé stavební stroje taky nemají SPZ a můžou na silnice.