BurTon

Mám doma pražskou vodku a chci zjistit jestli v ní je methanol.

Nevím jak dlouho doma je, ale chci se ujistit jestli v ní není methanol. Vodka je zabalená včetně nálepky. Jak zjistím jestli v ní je.?

Nejlepší odpověď
anonym

Jinak než testem se metanol poznat nedá.Asi už zadarmiko nebudou..Tolik,ko­lik za něj dáš,si koupíš novou.Jistota je jistota.Hlavně nekupuj nic u džetmenů,včera opět v Tv informovali o prodeji lahví s metanolem.

Další odpovědi
jirkajirka

V případě že na kolku jsou číslice psané černě Tak se rozhodni co je Ti cenější zdraví nebo flaška vodky.Nové kolky mají číslice červené. Rozbor by byl dražší než ta flaška.

Bedy

Vzhledem k tomu, že methanol má nižší bod varu, tak bych navrhoval vodku ohřát na nějakých 70°C – methanol se vypaří a ethanol zůstane – teoreticky by to pak mělo být dobré.

Jinak pokud je to fakt Pražská vodka, tak bych se nebál, stejně jako u Božkova.

cochee

Na www.certifika­celihovin.cz si můžeš podle kolku a čísla šarže na láhvi ověřit závadnost/nezá­vadnost, jinak obecně láhve s datem výroby před 1. 1. 2012 jsou bez metyláku – pravděpodobnost hraničící s jistotou.
Doplňuji:
marci1: to by mohlo být i docela škoda, máme doma spoustu lahví bez kolku a vím stopro, že jsou OK – jsou totiž tak staré, že tehdy se ještě alkohol nekolkoval (starší než 2005) 🙂 (všechny na sobě mají datum výroby)

danyy

Kupit radši novou testy se neviplatěj

marci1

Pokud nemá kolek, tak bych ji rovnou zlikvidovala. Pokud ho má, tak viz web, který doporučuje cochee.

gepik

Pokud ji máš doma několik roků, tak bude téměř jistě v pořádku. Ale jestli jsi ji koupil v době aféry či kousek před, jisté riziko tam je. Kontrola na hygieně stojí cca 800kč.