Mike11

Mam doma 2 pocitace a jeden je napojeny na internet a kdyz si napojim i ten druhy budou se delit o rychlost?

Např. prvni pocitac ma 100Mb/s bude kazdy mit 50Mb/s? nebo taky 100

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Toto si kdysi hodně lidí myslelo … zas tak snadno to nefunguje.

Řekněme, že máte internet 10Mb, pokud budou oba počítače stahovat současně, pak se budou střídat (v intervalech okolo několika milisekund nebo i méně), výsledná rychlost bude u každého 5Mb.

Ale pokud na jednom stahujete třeba z rapidshare, kde to jede tak 0,5Mb/s, tak druhý počítač může využít zbytek rychlosti (9,5Mb/s).

Zkrátka podle potřeby.

Takže i když jsou oba počítače online současně, může každý z nich využít plnou rychlost, ve chvíli, kdy ale budou připojení využívat oba, rychlost se rozdělí spravedlivě, nevyužije li jeden svůj „příděl“ celý, může jej využít počítač druhý.

Prostě jako když se sjíždějí dvě cesty dohromady.

Nevím jak mne pochopil Joey, ale neříkám, že zbytek linky využijete taky na rapidshare nebo nutně na druhém počítači.

Další odpovědi
joey

Reaguju na: „Ale pokud na jednom stahujete třeba z rapidshare, kde to jede tak 0,5Mb/s, tak druhý počítač může využít zbytek rychlosti (9,5Mb/s).“

Jen aby nedoslo k nedorozumeni – Osobne bych z takove odpovedi chapal, ze na druhem stroji muzu stahovat taky z rapidshare s uvedenou kapacitou. To je samozrejme v beznych domacich podminkach nesmysl, ten doplnek pasma muze vyuzit uz ten prvni stroj. U omezenych sluzeb byva zpravidla omezeni per IP, a nepredpokladam, ze domaci uzivatel s podobnou otazkou bude mit dostatek verejnych adres, ba co vic, bude nejspise za NATem poskytovatele.

K puvodni otazce: Pokud nenastane nejaky problem, budou se oba pocitace delit o pridelenou kapacitu linky (tj. pokud jeden spotrebuje jen 20% ma druhy k dispozici max. 80% prenosove kapacity). Pridavanim stroju neporoste nijak kouzelne kapacita linky.