Avatar uživatele
Registrovaný

Mám děti v pěstounské péči s výplatou sirotčího důchodu.Mají děti nárok na výživné ze strany otce?Kdo o výživné žádá?

Dětem se vyplácí sirotčí důchod + 163,-Kč do potřebnosti 1x.Mladšímu dítěti se nevyplácí nic.Tato částka byla vyčíslena při žádosti od ÚP ( § 45d zákova 94/1963- o rodině).Jako pěstounka jsem zažádala o zvýšení a o výživné pro 2. dítě.Návrh byl ze strany soudu zamítnut.Otec při 1. řízení nepřiznal všechny své příjmy, nějakým způsobem jsem nebyla přizvána k 1.soudnímu řízení při žádosti ÚP, majetkové poměry otce byly zjištěny pouze z daňového přiznání - 0,- zisk.Jakým způsobem postupovat , aby bylo dětem stanoveno výživné, otec má nemovitosti.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Důrazně doporučuji najít si schopného právníka se specializací a zkušenostmi z rodinného práva. Jinak nic nepořídíte!
Já právník nejsem, proto v potřebě jejich služeb vždy využiju (zatím teda jednou pro sebe a několikrát pro rodinu a kamarády).
V tisku jsem ale zaregistrovala v diskusi na podobné téma, že soudy mohou zjišťovat skutečný majetek a příjem podle výpisu z katastru nemovitostí, majetku-např. auto, a dokonce i výpisu z mobilních telefonů (kdo je bez příjmu, těžko protelefonuje za měsíc několik tisíc).
Svižně za právníkem se všemi dokumenty, které máte.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.