Avatar uživatele
NatyN

Mám dceři povolit štěně, ikdyž si myslím že to není dobrý nápad???

Má dcera chce pejska. Máme 2 rodinné domky na jednom pozemku v jednom je můj táta s přítelkyní a ve druhém jsme my. Máme také i fakt obrovskou zahradu a v rohu zahrady takový menší lesík. Jenže problém je v tom že v domě už jednoho malého hafíka máme a hrozně chlupatí, a můj táta má 6ti letého německého ovčáka. Ale v domě nás je moc mám trošku víc dětí 😁 a hlavně malé roční miminko. Nevím jak se pejsek bude chovat, u všeho bude čůrat, musí si sednout i s těma dvouma pejskama, a bude doma moc chlupů. Ale má hrozně ráda zvířata, a prý se vzdá i kroužků (jezdí na koni) a v létě jde vypomáhat s kamarádkou do útulku. Je jí 13 let. Tak nevím. Prosím, poraďte
 🙂


No, ona zvířata miluje i práci okolo nich, měla dvě brigády ta jedna byla uklízení boxů, stáje..atd.. bohužel se odstěhovali… Ona s tím německým ovčákem nemůže chodit ven prootže je mého dědy a s tím druhým, ten je pořád zalezlý............ já s tím jako také nesouhlasím, poslední dobou má problémy ve škole (nejde o známky) ale holky z její třídy si na ní moc dovolují a nemá skoro žádné kamarády. No zkrátka má to trochu těžší, když jsem byla ve škole nic s tím neudělali, a prej proto chce psa aby měla alespon nějakého kamaráda (umí výborně cvičit psi) chce s ním cvičit agility a tak........... ale prostě nevím no, chtěla jsem vědět názory druhých :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: NatyN

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 3243 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Má ´k dispozici´ dva psy – k čemu třetího??? – leda tak na mazlení – a to je lepší plyšák…
Osobně:

  • raději bych ji nechal jezdit na koni (něco se naučí), než jí pořídil ´mazlíka´, který ji velmi rychle přestane bavit (změní zájmy)
  • co bude se psem, až půjde na střední a vysokou? – pes není hračka na rok
  • na brigádu do útulku? – jo, aspoň si uvědomí, že pes není hračka

___
Prozatím se s ní zkus domluvit na tom, že půjde brigádničit do útulku (ať si ´osahá´ ty psy, které si někdo taky pořídil a pak odložil) a třeba po prázdninách ti dá rozumnou odpověď:

  • naco psa chce (co s ním hodlá dělat)
  • na jak dlouho psa chce (SŠ, VŠ, jiné zájmy…)
  • co bude se psem, až ´jiné zájmy´ nastanou (taky útulek?)

😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já bych to nedovolila, psi tam jsou, může se starat o ně, málo pozemku, doma samý chlup. Ať jde vypomáhat do toho útulku, to jí chválím. Když to nejde, tak to nejde, navíc i to miminko, tam má být klid a čisto a ne všeničící štěně, prostě já bych to zatrhla.
Doplňuji:
Tak když tak dobře cvičí psy, ať se teda raději zaměří na toho vašeho druhého šmudlika, co je pořád zalezlej, proč ho nevytáhne ven?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Já bych jí dalšího psa nedovolila. A to jsem bývalá pejskařka. Těch chlupů, pořád to uklízet a otírání tlapek a koupání, když se v něčem vyválí. A rozhodně bych ji nedovolila výměnu za psa přestat jezdit na koni. Kůň je krásné ušlechttilé zvíře, vyjížďky na něm stojí za tu krásu a péče o něj, čistit kopyta a hřebelcovat, k tomu patří. Jestli jí nebaví ježdění a starost kolem koně, kde má dost pohybu, ať si najde jiného koníčka, co ji bavit bude. Hlavně aby se u toho hýbala. Pes je stagnace, bez práce, bez námahy. A roční miminko a další pes? Fakt říkám ne!:-)
Doplňuji:
Ten psí útulek jen schvaluji, uvidí, co obnáší péče o psa, zabaví se, unaví se, pejsky si zamiluje a třeba přestane toužit po dalším.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

A ty stávající psi, koho mají za pana? Ti psi, snesou nového? Hlavně ten starší.
A jsou psi, kteří téměř nelinaji.
Asi chce nějakého „svého“.
Je to těžké, proto v životě je mnoho souvislostí proč a ty lze těžko vysvětlit.
To vše ví jen ta rodina.
Doplňuji:
Jestli máte vyřešenou starost o zvířata o prázdninách, dovolených, nemocech apod. a víte, celá rodina, že to je.starost na min 10 let, já bych byla pro.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

takže si uvedomujete, že dcére pes šikanu a nulový sociálny život nevyrieši?!

v škole s tým nič neurobili........a s týmto sa uspokojíte?! necháte dcéru denne v pekle na 6 hodín? či počkáte až dostane anorexiu, naromaniu alebo depresiu, že pred ňou budete zamykať nože?!

chcete mať zdravú, šťastnú dcéru, alebo psiu mamu, ktorá má min. dve psychiatrické diagnózy, obťažuje okolie a nakoniec skončí v správach, keď jej bude okresný veterinár odoberať 35 polodivých psov a polícia bude riešiť ohrozovanie verejnosti, týranie zvierat a ktovie čo ešte?!

dcéra potrebuje ľudskú spoločnosť, ľudských kamarátov.......ako vychádza so súrodencami? ako dlho sa jej denne venujete? 13 ročné dieťa potrebuje 2 hodiny denne mať matku a otca len pre seba.....inak nemá zdravý vývoj! (pre chytrákov, áno, každe dieťa, aj to, ktorému je prítomnosť rodičov ,,totálne trápna")

pes rodičovskú pozornosť ani partiu rovesníkov, najdôležitejších ľudí v puberte, alfu a omegu duševného zdravia, nikdy nenahradí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne, ne a ještě jednou ne!!

Problémy je potřeba řešit přímo (šikanu řešte s dcerou
a se školou), nesnažte se dceři šikanu nějak vynahradit.

Jak jste mohla dopustit, aby „s tím škola nic neudělala“? Proč jste se neobrátila
na ředitele školy nebo – pokud vedení školy nechtělo šikanu řešit – na zřizovatele školy? Mohla jste se obrátit i na policii nebo na školskou inspekci.

Ukažte dceři, že za ní stojíte, buďte důsledná vůči ní i vůči škole.
Zajděte do školy znovu, a trvejte na řešení situace!

Nenechte se vydírat žádostí o pejska, „aby měla aspoň nějakého kamaráda“!

Nepřistupujte na rušení kroužků. I v kroužcích má dcera určitou odpovědnost
a Vy byste naopak měla trvat na tom, aby se svým povinnostem nevyhýbala.

A nikdy nedovolujte něco, s čím sama nesouhlasíte (nebo o čem pochybujete),
abyste tím dceři/dětem něco vynahradila (např. nedostatek času, důslednosti
v řešení problému, apod.)


Omlouvám se za trochu tvrdší názor, ale podle mne je potřeba
si uvědomit, oč vlastně jde (nazvat věci pravými jmény), postavit se za dceru
a nenechat se vydírat (třináctiletá dívka už ví, co je vydírání a zdá, se, že má
našlápnuto prosadit si svůj požadavek proti Vaší vůli).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek