NatyN

Mám dceři povolit štěně, ikdyž si myslím že to není dobrý nápad???

Má dcera chce pejska. Máme 2 rodinné domky na jednom pozemku v jednom je můj táta s přítelkyní a ve druhém jsme my. Máme také i fakt obrovskou zahradu a v rohu zahrady takový menší lesík. Jenže problém je v tom že v domě už jednoho malého hafíka máme a hrozně chlupatí, a můj táta má 6ti letého německého ovčáka. Ale v domě nás je moc mám trošku víc dětí 😁 a hlavně malé roční miminko. Nevím jak se pejsek bude chovat, u všeho bude čůrat, musí si sednout i s těma dvouma pejskama, a bude doma moc chlupů. Ale má hrozně ráda zvířata, a prý se vzdá i kroužků (jezdí na koni) a v létě jde vypomáhat s kamarádkou do útulku. Je jí 13 let. Tak nevím. Prosím, poraďte
 🙂

No, ona zvířata miluje i práci okolo nich, měla dvě brigády ta jedna byla uklízení boxů, stáje..atd.. bohužel se odstěhovali… Ona s tím německým ovčákem nemůže chodit ven prootže je mého dědy a s tím druhým, ten je pořád zalezlý............ já s tím jako také nesouhlasím, poslední dobou má problémy ve škole (nejde o známky) ale holky z její třídy si na ní moc dovolují a nemá skoro žádné kamarády. No zkrátka má to trochu těžší, když jsem byla ve škole nic s tím neudělali, a prej proto chce psa aby měla alespon nějakého kamaráda (umí výborně cvičit psi) chce s ním cvičit agility a tak........... ale prostě nevím no, chtěla jsem vědět názory druhých :)

Nejlepší odpověď
gecco

Má ´k dispozici´ dva psy – k čemu třetího??? – leda tak na mazlení – a to je lepší plyšák…
Osobně:

  • raději bych ji nechal jezdit na koni (něco se naučí), než jí pořídil ´mazlíka´, který ji velmi rychle přestane bavit (změní zájmy)
  • co bude se psem, až půjde na střední a vysokou? – pes není hračka na rok
  • na brigádu do útulku? – jo, aspoň si uvědomí, že pes není hračka

___
Prozatím se s ní zkus domluvit na tom, že půjde brigádničit do útulku (ať si ´osahá´ ty psy, které si někdo taky pořídil a pak odložil) a třeba po prázdninách ti dá rozumnou odpověď:

  • naco psa chce (co s ním hodlá dělat)
  • na jak dlouho psa chce (SŠ, VŠ, jiné zájmy…)
  • co bude se psem, až ´jiné zájmy´ nastanou (taky útulek?)

😉

Další odpovědi
anonym

Já bych to nedovolila, psi tam jsou, může se starat o ně, málo pozemku, doma samý chlup. Ať jde vypomáhat do toho útulku, to jí chválím. Když to nejde, tak to nejde, navíc i to miminko, tam má být klid a čisto a ne všeničící štěně, prostě já bych to zatrhla.
Doplňuji:
Tak když tak dobře cvičí psy, ať se teda raději zaměří na toho vašeho druhého šmudlika, co je pořád zalezlej, proč ho nevytáhne ven?

pusinka50

Já bych jí dalšího psa nedovolila. A to jsem bývalá pejskařka. Těch chlupů, pořád to uklízet a otírání tlapek a koupání, když se v něčem vyválí. A rozhodně bych ji nedovolila výměnu za psa přestat jezdit na koni. Kůň je krásné ušlechttilé zvíře, vyjížďky na něm stojí za tu krásu a péče o něj, čistit kopyta a hřebelcovat, k tomu patří. Jestli jí nebaví ježdění a starost kolem koně, kde má dost pohybu, ať si najde jiného koníčka, co ji bavit bude. Hlavně aby se u toho hýbala. Pes je stagnace, bez práce, bez námahy. A roční miminko a další pes? Fakt říkám ne!:-)
Doplňuji:
Ten psí útulek jen schvaluji, uvidí, co obnáší péče o psa, zabaví se, unaví se, pejsky si zamiluje a třeba přestane toužit po dalším.

ReHu

A ty stávající psi, koho mají za pana? Ti psi, snesou nového? Hlavně ten starší.
A jsou psi, kteří téměř nelinaji.
Asi chce nějakého „svého“.
Je to těžké, proto v životě je mnoho souvislostí proč a ty lze těžko vysvětlit.
To vše ví jen ta rodina.
Doplňuji:
Jestli máte vyřešenou starost o zvířata o prázdninách, dovolených, nemocech apod. a víte, celá rodina, že to je.starost na min 10 let, já bych byla pro.

Šidlo

takže si uvedomujete, že dcére pes šikanu a nulový sociálny život nevyrieši?!

v škole s tým nič neurobili........a s týmto sa uspokojíte?! necháte dcéru denne v pekle na 6 hodín? či počkáte až dostane anorexiu, naromaniu alebo depresiu, že pred ňou budete zamykať nože?!

chcete mať zdravú, šťastnú dcéru, alebo psiu mamu, ktorá má min. dve psychiatrické diagnózy, obťažuje okolie a nakoniec skončí v správach, keď jej bude okresný veterinár odoberať 35 polodivých psov a polícia bude riešiť ohrozovanie verejnosti, týranie zvierat a ktovie čo ešte?!

dcéra potrebuje ľudskú spoločnosť, ľudských kamarátov.......ako vychádza so súrodencami? ako dlho sa jej denne venujete? 13 ročné dieťa potrebuje 2 hodiny denne mať matku a otca len pre seba.....inak nemá zdravý vývoj! (pre chytrákov, áno, každe dieťa, aj to, ktorému je prítomnosť rodičov ,,totálne trápna")

pes rodičovskú pozornosť ani partiu rovesníkov, najdôležitejších ľudí v puberte, alfu a omegu duševného zdravia, nikdy nenahradí…

ivzez

Ne, ne a ještě jednou ne!!

Problémy je potřeba řešit přímo (šikanu řešte s dcerou
a se školou), nesnažte se dceři šikanu nějak vynahradit.

Jak jste mohla dopustit, aby „s tím škola nic neudělala“? Proč jste se neobrátila
na ředitele školy nebo – pokud vedení školy nechtělo šikanu řešit – na zřizovatele školy? Mohla jste se obrátit i na policii nebo na školskou inspekci.

Ukažte dceři, že za ní stojíte, buďte důsledná vůči ní i vůči škole.
Zajděte do školy znovu, a trvejte na řešení situace!

Nenechte se vydírat žádostí o pejska, „aby měla aspoň nějakého kamaráda“!

Nepřistupujte na rušení kroužků. I v kroužcích má dcera určitou odpovědnost
a Vy byste naopak měla trvat na tom, aby se svým povinnostem nevyhýbala.

A nikdy nedovolujte něco, s čím sama nesouhlasíte (nebo o čem pochybujete),
abyste tím dceři/dětem něco vynahradila (např. nedostatek času, důslednosti
v řešení problému, apod.)

Omlouvám se za trochu tvrdší názor, ale podle mne je potřeba
si uvědomit, oč vlastně jde (nazvat věci pravými jmény), postavit se za dceru
a nenechat se vydírat (třináctiletá dívka už ví, co je vydírání a zdá, se, že má
našlápnuto prosadit si svůj požadavek proti Vaší vůli).