iwetax

Mám chráněný počítač nebo ne?

Nainstalovala jsem si zkušební verzi antiviru Spy emergency a tam mi to píše, že počítač je chráněný. Jenže v dolní liště mi stále vyskakuje okénko, že počítač chráněn není. Tak nevim co má dělat, jestli je ten počítač chráněn nebo ne, v dolní liště je trojúhelník s křížkem.

Nejlepší odpověď
chudst

Pocitac vysiluje porad, kvuli kazde ptakovine, pokud to nezakazete. Kazdopadne: ten cerveny stit s tim krizkem – kliknete si na nej. Tam vam jasne vyjede, co to po vas chce. Aktualizace systemu, firewall, antivir, apod. A pozor, to, ze mate nejaky antivir neznamena, ze mate pocitac chranen. Spy emergency neznam, ale naprikald AVGcku vubec neverim, Avast zase nechutne zpomaluje pocitac (alespon u vsech, ktere jsem navstivil) a sam pouzivam NOD32 (ktery je sice placeny, ale skutecne dobry, ale ani to neznamena, ze je 100% chranen). Nicmene pokud nepolezete na warezstranky, pornostranky ci nejake crack/serialsstran­ky, tak se vicemene nemusite bat. Napadeni z normalnich ceskych webu neni moc bezne.

Další odpovědi
emba5

Program Spy emergency je anti-spyware, anti-trojan a anti-spam software,ale ne antivir.Proto nemáte počítač chráněný,jako antivir můžete použít http://www.slu­necnice.cz/sw/a­vast-free-antivirus/ nebo AVAST,AVIRA
Doplňuji:
a od microsoftu http://www.slu­necnice.cz/ti­py/stahnete-si-zadarmo-antivir-od-microsoftu/

lejla37

Já měla zkušební verzi taky nějakého perogramu a zaviroval se mi notebook. pořád mi tam vyskakovala tabulka runtime error. Strejda mi to spravoval a od té doby nic nstahuju zkušební.

Děda Louda

Zkušební verze slouží k vyzkoušení obvykle po nějakou dobu (15, 30, 60 dnů). Po jejím uplynutí se objeví dotěrný dotaz, zda chceš program odinstalovat, nebo používat dál. Pokud chceš pokračovat, musíš si program zaregistrovat, k čemuž tě oprávní zakoupení licence plné verze.