alex40

mám čerstvě plný inval.důchod po ůraze,můžu být zaměstnaný a je tam nějaké platové omezení?

Nejlepší odpověď
dědapetr

pokud by Vám byl přiznán PID s dodatekem, že jste osobou, která může pracovat jen za zcela mimořádných podmínek, mohla byste pracovat bez omezení. Pokud však u rozhodnutí o přiznání PID tento dodatek nebude, tak vzniká určitý problém ekonomické aktivity a pobírání PID. Při vyšší ekonomické aktivitě, například práce na celý úvazek, by mohlo dojít k odejmutí PID a přiznání například ID I. či II. stupně. Tato věc záleží hlavně na Vás a na Vašem rozhodnutí. Pokud byste si chtěla zachovat PID – ID III. stupně, doporučuji tazatelům o radu, aby nepracovali déle než 1/3 úvazku, upozorňuji však, že to je můj osobní názor.
S pozdravem Václav Krása

Zdroj: http://www.va­clavkrasa.cz/po­radna/dotazy-a-odpovedi/zamestnani-pri-pid-a-cid/prace-a-pid-2530.html

Další odpovědi
tom004

Můžete pracovat bez omezení.