Mám byt v OV. Bytové družstvo (resp. samospráva v našem domě) chce zvýšit placení do fondu oprav. Poradíte?

Já s tímto nesouhlasím a nevím, zda mi to můžou ze zákona nějak nařídit. Měsíčně platíme 850Kč (1+1)a teď bysme měli dávat o 1300 víc…:-(

Nejlepší odpověď
ReHu

Jak je dům starý, v jakém je stavu? Je to potřeba? Je zateplený? Máte těsnící okna?
Vám se zdá 850 Kč hodně? Ozval jste se na domovní schůzi? Co vám na to řekla samospráva?

Další odpovědi
mosoj

Asi byl nšjaký důvod k tomu zvýšení. Určitě vás o tom informovali. Byt je váš nikdo to za vás nezaplatí. Taktéž opravy na celém domě se musí nějak uhradi.

musak

Na schůzi Vám museli vysvětlit z jakého důvodu(investice do domu na rok 2011)došlo ke zvýšení.Máte možnost požádat písemně,že chcete každou faktůru vidět nebo vlastnit.Budete mít přehled kam se zvýšení zainvestovalo­.Záleží také jaké jste si odsouhlasili odměny samosprávě.Dopis pošlete samosprávě s dodejkou.

kablik

my například platíme 25kč za metr čvereční plochy, což je celkem při dnešních cenách jakýchkoli oprav asi přiměřené,
píšete že budete platit 850+1300=2150kč nemáte to špatně napsaný?