mam audio CD s písničkami a chci ho uložit do MP3, jake nastaveni ?

mam audio CD s písničkami a chci ho uložit do MP3, jak mam nastavit parametry mp3jky, aby byla jakákoliv hudba v kvalitě uchem nerozeznatelné od originálu (mam poměrně kvalitní sluchátka a nekvalitní mp3jku na nich poznám, místy jakoby bublá a úplně mizí některé zvuky, rád bych se tomu vyhnul, jak na to ?

Odpovědi
nabubindes

kup si kvalitnější mp3 přehrávač

anonym

NASTAVENI MP3 pro kvalitní zálohování vašich CD:

1/ používej datový tok minimálně 160kbps (lépe 192kbps, více už je zbytečné)
2/ a vždy v režimu VBR (variable bitrate) – tj. lokalni prizpusobeni datoveho toku charakteristice nahravky

Kvalita bude skoro perfektní a MP3jka nebude ani o moc větší.

(nikdy nepoužívejte CBR – což je konstantní datový tok, velmi to snižuje efektivní využití vyhrazeného prostoru a kvalita jde citelně dolu, a prave CBR zpusobuje to ze se v narocnem useku nahravky proste nedostava doststecneho datoveho toku a zaznam znatelne ztraci kvalitu)

//

bohužel většina mp3 na které narazíš je degradována tím že byl použit datový tok nízký ~128kbps což by ještě tolik nevadilo kdyby navíc nebyl použit i ten neefektivní konstantní datový tok CBR, tato kombinace pošle jakoukoliv mp3 opravdu hluboko pod uroven toho co bychom mohli považovat za kvalitní nahrávku.

//

Zmrzačenou mp3 už nijak neopravíš… nezbude než udělat nové ve výše uvedeném doporučeném nastavení přímo z originálu.

není od věci poohlednout se jeste po formátu FLAC který je, pokud jde o kvalitu naprosto nekompromistí, zadnou kvalitu totiz neztraci (za predchudce FLAC formatu muzeme povazovat WAV ktery je vsak velmi primitivni a nepouziva ani bezztratovou kompresi, takze takove wav soubory jsou zbytecne oproti FLACu velke, aniz by to cokoliv navic prineslo) … flac soubory maji jeste prijatelnou velikost (asi polovicni velikost originalnich dat na CD). FLAC, presto ze generuje mensi soubory, je skutecne stejne kvalitni jako original, z akustickeho pohledu jde o PRESNOU kopii toho co mate na originalnim CD.

marrty.88

Ave. FLAC velice doporučuji. Je to řekněme nejanalogovější převod na digitál. Avšak převádět již digitální hudbu, kterou hudba na CD opravdu je, bych nedoporučoval. Kvalitu nezlepšíte a mp3ka, která by měla pár mega, by po převodu do FLAC měla padesát až sedmdesát mega. Pro převod CD raději použijte wav. Je to stejný formát, který se nachází na CD. MP3 je kompresní metoda, založená na ztrátě (ořezání) psychoakustických prvků, které „neslyšíme“ nebo si je neuvědomujeme. Podvědomí však tyto nuance vnímá…takže pozor na to 🙂