Calimë

Mám ADHD? Co mám dělat?

Někdy zažívám velkou úzkost a projevují se u mě už delší dobu příznaky ADHD. Co mám dělat? Bojím se to komukoliv říct atd a ráda bych to řešila sama, ale nevím jak, hlavně aby se to nikdo ze třídy nedozvěděl… Kdybych to řekla doma, rodiče by mi to neuvěřili, mysleli by si, že si vymýšlím…

Odpovědi
beer

Zajít ke svému lékaři, je to přece jednoduché )) Pokud bude potřeba, pošle tě k odborníkovi.

marci1

Jelikož nejsi plnoletá, svěř se se svými problémy rodičům a společně navštivte Tvého lékaře. Diagnózu si nikdo nemůže stanovit sám, tu by Ti sdělil jen lékař.

arygnoc

ťažko povedať, či si vymýšľate.

musíte navštíviť psychológa – najmú ak trpíte úzkosťami (ako to súvií s ADHD?).
na okolie (spolužiakov) sa vykašlite.

v minulosti sa neposedné deti (dnes nazývané hyperaktívne) fyzicky trestali a celkom to zabralo.

ADHD
Attention deficit hyperactivity disorder
● hyperkinetická porucha
porucha pozornosti a chovania.
Špecifická vývojová porucha – dieťa trpí poruchami pozornosti, je impulzívne a hyperaktívne.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=AD­HD