opicka.36

Mám 7 letého syna a fakt nemáme kam jít. Byt darovali rodiče manželovi již v trvání manželství. Pomůžete?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Opravdu platí co jsem uvedl v odpovědi předešlé:
s výjimkou majetku získaného dědictvím nebo darem, majetku nabytého jedním z manželů za majetek náležející do výlučného vlastnictví tohoto manžela

Co se týče náhradního bydlení, obraťte se na soud s odůvodněním péče o dítě. bohužel, ale i toho může otec využít a dítě si ponechat, jelikož vy pro něj nemáte zázemí, ale on ano.
Je mi líto.
Doplňuji:
Je mi líto, ale potřebujete radu a ne chlácholení.
Trvalé bydliště uvedené v evidenci nezakládá nárok na bydlení.
Pokud manžel-bývalý manžel prokáže právní nárok k bytu, nepomůže vám ani PČR.
Manžel by vás měl soudně vystěhovat, tedy podat žalobu na vyklizení bytu. Zde se můžete domáhat náhradního ubytování nebo bydlenís odkazem na dobré mravy.

Další odpovědi
panenka

Pokud opravdu nemáte kam jít zkuste se zeptat blízko vašého okolí jestli je Domov pro matky s dětmi jestli ano ihned bych tam zašla a zeptala se tam zda je možnost tam bydlet,zkuste to i u rodičů,zajdite si ve vašem městě i na Městský úřad zda tam nemají volný byt k pronajmu za slušnou částku .Vyzkoušejte všechno možné hlavně se nedejte a bojujte přeji at vám vše dobře dopadne

BEAES

Zatím nikam nechoďte, buďte tam, kde máte nahlášené trvalé bydliště, nikdo Vás nemůže vyhodit, pokud by byla situace neúnosná a manžel Vás vyhazoval, tak volejte policii ČR.

GM

Pokud rodiče darovali byt výhradně manželovi, pak je jeho a o bydlení se budeš muset postarat sama.

mosoj

Snažte se opravdu najít nějaké řešení.
Určitě v bytě můžete zatím pobývat, ale to bude asi bydleníčko, ale najdou se i vyjímky.

alexandra

Jéžiši,pokud máte navíc dítě,tak co tu vlastně řešíte.To už Vás vyhodit nemůže vůbec.A žádný soud nedovolí vyhodit matku s dítětem na ulici,pokud máte dva byty i když jsou manžela.Díky bohu,že jste manželé.Pokud by jste byli druh a družka,bylo by to horší.Nechápu,jak Vám tu může někdo radit ať jdete někde do Domova pro matky,nebo si hledat bydlení sama.Ani se nehněte z toho bytu a nechte to na soudu.A vůbec neposlouchejte nějaké kecy od manžela.