mártyy

Jak zvyknout 2měsíčního kříženečka na obojek?

mám dotaz. Máme 2měsíčního kříženečka. Chci aby si zvkl na obojek, tak mu ho na chvíli připínám. Akle vždy strašně vyvádí. Zaleze pod stůl a otírá se o zem. Nechci aby měl s obojkem spojený něco špatnýho a měl z toho trauma

Odpovědi
Frnžalka

Zkusila bych zpočátku uvazovat pejskovi kolem krku lehkou šňůrku. Jen aby si zvykl, že mít něco na krčku ho neohrožuje. (Pozor, nasazovat pouze, když jste s ním. O samotě by se mohl za něco zachytit a uškrtit se!). A zároveň ho zaměstnat něčím příjemným (asi si s ním hrát). Šňůrka musí být volnější, aby neškrtila, ale ne moc, aby se za ni nezaklesnul tlapkou (bylo by to nepříjemné a pak by se bránil). Asi tak, abyste mohla pod ni zastrčit dva prsty (nevím, jak je pejsek velký). Nijak bych dvakrát nechválila, je to přec normální mít něco na krčku. Postupně vyměnit za lehký popruhový obojek, potom připnout vodítko a nechat ho plouhat za štínětem. Až potom nenásilně s vodítkem pracovat.Naše štěňata odcházela k novým páníkům a už reagovala na jméno a uměla na vodítku chodit. Musela to umět, protože to byli takoví draci, že by nemohli na procházku. Žádný páneček by je nedohonil.
Časem si psíček zvykne, že vodítko je fajn. Že to znamená „jde se ven a bude psina.“
NIKDY obojkem a vodítkem psa netrestat!!!
Návyk na obojek a vodítko je naprostá nutnost. Přeji, abyste to brzy zvládli a pejsek dělal jen radost.

klumprt

Myslím, že si prostě bude muset zvyknout. Moc mu ho neutahujte, nechte ho co nejvolnější, jen tak,aby nešel přes hlavu. A třeba ho po nasazení uklidňujte, hlaďte ho, nebo ho zkuste zaujmout hrou. Varianta, že byste to vzdali a obojek mu nedávali, mi připadá nevhodná. Každého psa je nutné občas za něco chytit.

arygnoc

nedávajte mu ho na chvíšu, nasaďte mu ho a basta.
keď ho bude mať stále, zvykne si, dávať mu ho občas je na nič.

potom začnite s učením na vodítko.
tak isto si zvykne a časom pochopí, že keď beriete vodítko, je čas na vychádzku – časom vám možno bude jeho nosením sám oznamovať, že je čas na vychádzku.

;-Q