mám 2 počítače ale jen jeden HDD myslíte že bude problém když budu mít na tom jednom HDD systémy na oba pc?

Doplním že na prvním pc mam Xp jestli je to nějak duležitý

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

To jsem ještě neslyšel a otázkou je, jestli jde vůbec nastavit loader tak, aby umožňoval start na dvou různých PC a na každém z nich z jiného oddílu. Možná to půjde jen s použitím nemicrosoftího loaderu, třeba nějakého Grubu z Linuxu, ale to už začíná být "vyšší dívčí." Každopádně mít na fyzickém disku více operačních systémů není vůbec problém, ale vždy se počítá s tím, že se budou startovat na tomtéž stroji. Co tě vede k takovému podivnému řešení, nemáš penízky na druhý disk?

Další odpovědi:

Zlatý

Mno, asi by to bylo řešitelné přes nějaký multi-boot - ale rozhodně hodně nepohodlně, zejména s ohledem na snadnou ´nabouratelnost´ instancí OS...
Nemůžeš si aspoň jeden z těch systémů nainstalovat na flashku a bootovat třeba přes USB?

Bronzový

Před instalací novýho systému by sis na něj měl na disku vyhradit nějaké místo - rozdělit ho a pak po vložení instalačního cd (nebo jestli to máš na nějakém jiném nosiči dat) zvolit instalaci na to vyhrazený místo. Pak při každým zapnutí počítače by se tě měl zeptat, kterej systém chceš nabootovat.
Myslím, že by to problém být neměl, ale nejsem odborník, takže s tím rozhodně nezačínej sám, a kdyby, tak hlavně si nezapomeň zálohovat :)

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Cochee -> pokud ty dva počítače nejsou příliš odlišné (aby se aspoň ten multi-boot loader rozjel na obou), šlo by to - ale pak by bylo nutné patřičný systém vybrat manuálně a tím s velkou mírou rizika omylu (a tím vysokou mírou nabourání té ´druhé´ instance)...
;-)
Jo - taky jsem takové řešení ještě na vlastní oči neviděl...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.