DDarent

Mám 17letou dceru v nemocnici na dětském oddělení a čeká se jen na výsledky testů, mám právo ji vzít domů?

Nejlépe kde bych našla odstavce zákona, kde se hovoří o podobnych věcech.

Nejde o rozmar, ale kvůli šikaně a chování ze strany sester, čehož jsem byla sama svědkem. Nechci nijak dělat problémy, nechci se obrátit na příslušné úřady, ale jen aby nebyla vystavována něčemu podobnému, co tam zažívá.

Nejlepší odpověď
anonym

Vydrž, než budou hotový testy, aby to nebyla zbytečná cesta domů a pak zase zpátky.

Další odpovědi
anonym

Pokud nejste se zdravotní péčí spokojeni, můžete podat stížnost řediteli zdravotnického zařízení. Jestliže nebudete s jejím vyřízením spokojeni, můžete se obrátit na příslušný krajský úřad a v případě fakultních nemocnic, psychiatrických léčeben a některých odborných léčebných ústavů i na Ministerstvo zdravotnictví ČR. Dále můžete podat stížnost na konkrétního lékaře České lékařské komoře. Většina zdravotnických zařízení má na svých internetových stránkách uveden postup pro podávání stížností.

Pacienta lze bez jeho souhlasu hospitalizovat, jen jestliže
mu bylo pravomocným rozhodnutím soudu uloženo ochranné léčení formou lůžkové péče,
je mu nařízena izolace, karanténa nebo léčení podle zákona o ochraně veřejného zdraví,
je mu podle trestního řádu nebo občanského soudního řádu nařízeno vyšetření zdravotního stavu,
ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinak, nebo
jeho zdravotní stav vyžaduje poskytnutí neodkladné péče a zároveň neumožňuje, aby vyslovil souhlas.

https://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/23753-pobyt-v-nemocnici-na-tohle-mate-pravo

Drap

Pokud neni ve stavu, kdy by byl ohrožen její život, můžeš podepsat jako zákonný zástupce revers. Ovšem i s případnými možnými následky.

ivzez

Souhlasím se Sambou,
rozumnější bude počkat na výsledky testů.

Lékaři na rozdíl od nás vědí, proč se rozhodli
Vaši dceru zatím nepropustit.

Šidlo

to im neviete vynadať?! sťažovať sa vrchnej, izbovému lekárovi, primárovi, riaditeľovi?!

bud chcete ochrániť dcéru, alebo nechcete robiť problémy a dcéru necháte týrať, len aby ste mali klud!

oboje sa dosiahnuť nedá!