Pokročilý

Mám 1,5roku "staré" horské kolo. Praskl mi řetěz a prodejce mi sdělil,že NA ŘETĚZ SE REKLAMACE NEVZTAHUJE! Je to pravda?

Chce po mně 200,-Kč za řetěz a 50,-Kč za jeho výměnu a seřízení. Má právo mne odmítnout vyměnu a opravu řetězu ZDARMA, když je kolo stále ve 2-leté záruce? Kolo jsem kupoval u něj a není to "garážový" prodejce, ale relativně velká a známá prodejna s velkou tradicí...
Doplňuji:
Pro "jmhad": máš recht, ale když si to teď zpětně uvědomuji, my jsme žádný záručák tehdy nedostali. Vím, naše chyba, ale já to teď reklamoval na Paragon a zákonnou 2letou záruku. To mi prodejce vůbec nezpochybnil a záručák vůbec ani nechtěl.
Fakt je, že když jsem se divil, že to není na záruku, tak mi začal argumentovat prošoupanými podrážkami na botách - že je taky nezreklamuji! Blbost! Zreklamuji a s úspěchem se mi to daří. Nechtěl mi však věřit, a byl neoblomný. Příště už u něho nekoupím ani ventilek. Otázka, jestli to bude jinde lepší...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je potřeba pročíst podmínky záruky kterou jste dostal ke kolu,jestli je tam napsaný na co se záruka vztahuje a naco ne.A podle toho se zařídit.

Další odpovědi:

Zlatý

Lepší je se zeptat na sdružení ochrany spotřebitelů.

Bronzový

Jak říká dědapetr,je třeba číst záruční list výrobce,popř. dovozce.A tam bude zřejmě napsáno,že záruka se nevztahuje na opotřebení. A na tuhle větu to uhrají jako bezpředmětnou reklamaci.To jsou právě některé jejich fígle,jak se vyhnout odpovědnosti za vadu výrobku.Druhým figkem je "nešetrné zacházení".Mě se po hodině řezání rozpůlila el.pila.Nešetrně jsem s ní zacházel - řezal jsem s ní dřevo.Prostě ty jsi neměl na tom kole jezdit.

Bronzový

Odpověď je jaká je životnost řetězu,protože záruka nesmí přesahovat životnost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.