Jak postupovat, když se mi nevrátil maly techničak?

Nenahlasil jsem že je ztraceny a ani jsem nic neplatil. a kupní smlouvu mám a ve velkem techničaku jsem napsaany jako zrušeny a je tam napsany pan yx mám i kopii velkeho techničaku a mám i okopirovanou občanku od pana yx. volal jsem mu at mii vráti malej techničak ale že pry ho někde založil. myslíte že bych měl zpětně zajít na orv a nahlasit to? děkuji za odpověd

Odpovědi:

Bronzový

Kuwa a na co by Vám ORV byl pkd jste auto prodal? Pkd byste zašel na úřad a něco jako ztrátu ORV hlásil,tak jednak již nemáte žádné vlastnické práva k vozidlu,což by Vám tam sdělili a pkd ne (jakože tam kde patříte nefungují dobře !) a přesto by Vám vydali nový (nevím na základu čeho) tak by Vás kupující mohl žalovat za pdovod!!

Odhlásil jste auto, TP má kupující již s odhláškou na své jméno, tak se o nic nestarejte!!jen si uschovejte KS (s ní RČ a adresu kupce a současně mu vraťte kopii OP!!)

Pkd nevíte jak na to,tak jste měl zjištovat dopředu jak se má provádět!!
Prodejce se s doklady -KS,TP a ORV (KS=Kupní smlouva,TP=Technický Průkaz,ORV= Osvědčení o Registraci Vozidla) a s OP dojdete na dopravní odbor místně příslušného úřadu kde vyplníte žádost o změnu,žádosta a doklady předložíte danému úředníkovi ,Ti mají odebrat ORV,do TP zapsat převedeno na XY ,vydat na jméno kupce ORV a vrátit Vám TP+nové ORV a Vy na základě KS (+ zápisu v TP,což některé vyžadují) s tímto zrušíte PR od vozidla (odevzdáte ZK=zelenou kartu) a doklady TO+ORV předáte (odešlete novému majiteli!!! Nic víc nic míň.

Stříbrný

Hary, asi nerozumím dotazu.
Vyjste prodal vozidlo, odhlásil na kupce. Proč jste volal kupce, aby Vám vrátil malej techničák? K 4emu, když vozildo není Vaše.
Omlouvám se, nepochopil jsem dotaz.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.